Najlepsze ścieżki rowerowe w Warszawie!

Piękna pogoda sprzyja wycieczkom rowerowym, a Warszawiacy mają do swojej dyspozycji kilka bezpiecznych i interesujących tras. Podpowiadamy, jakie ścieżki rowerowe w Warszawie warto sprawdzić!

Polecane ścieżki dla rowerzystów w Warszawie

Ścieżka Wisłostrady to popularna trasa rowerowa, która ciągnie się wzdłuż brzegu Wisły i oferuje piękne widoki na rzekę oraz panoramę miasta. Jest to długa trasa, która prowadzi od północnej części Warszawy, aż do jej południowych krańców. Krótsza, ale równie ciekawa jest także Trasa Łazienkowska, która prowadzi przez Park Łazienkowski, jedno z najpiękniejszych miejsc w Warszawie. Wzdłuż ścieżki widać zabytkowe pałace i ogrody. Z kolei miłośnicy spokojnych miejsc zainteresują się Trasą Siekierkowską, biegnącą wzdłuż brzegu rzeki Jeziorki, w parku Siekierkowskim. To spokojne miejsce, idealne do relaksującej jazdy rowerowej wśród zieleni.

Zielone tereny oferuje też ścieżka zlokalizowana na warszawskim Żoliborzu oraz na Saskiej Kępie. Przejeżdżając przez Park Kępa Potocka i Las Bielański, rowerzyści mogą cieszyć się ciszą i spokojem natury. Z kolei na Saskiej widoczne są urokliwe kamienice i zielone alejki.

Ostatnią propozycję stanowi trasa rowerowa przebiegająca wzdłuż brzegu Wisły, oferująca piękne widoki na rzekę oraz mosty. Jest idealna na spokojną przejażdżkę i relaksujący spacer.