Modernizacja ulic Borków i Juhasów w Warszawskim Wawrze

Ogłoszono, że od nowego tygodnia, w stolicy Polski rozpoczną się poważne prace drogowe na terenie Wawra. Wynika to z obecnie pogarszającym się stanie nawierzchni na ulicach Borków i Juhasów. Przez cały tydzień, zaczynając od poniedziałku aż do piątku, te ulice będą nieprzejezdne na odcinku pomiędzy ulicami Zabłudowską a Tadżycką. Planowane są alternatywne trasy objazdów.

Za konieczność naprawy nawierzchni na ulicach Borków i Juhasów odpowiada coraz gorszy ich stan. W związku z tym, w dniach od 23 do 27 października, miejskie służby drogowe przystąpią do prac frezujących.

Na czas trwania prac remontowych, przez okres pięciu dni, kierowcy nie będą mogli korzystać z remontowanych odcinków tych dróg. Zamiast tego powinni skierować swoje pojazdy na trasę prowadzącą przez ulice Mrówczą i Skalnicową.

Poza tym, autobusy linii 219 również będą poruszać się alternatywnymi trasami, a ich trasa zostanie skierowana na rondo na skrzyżowaniu ulic Skalnicowej i Traktu Lubelskiego. Będą tam także zatrzymywać się na przystanku Ośrodek Szkoleniowy 04. Wszystko to nastąpi według specjalnie przygotowanego rozkładu jazdy dla autobusów tej linii.

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie poinformował, że na czas trwania prac remontowych, niektóre przystanki, jak Juhasów 03, Tadżycka 02, Zabłudowska 01 i 02, Borków 04, zostaną tymczasowo zamknięte. Autobusy linii 219 będą kończyły swoją trasę na przystanku Ośrodek Szkoleniowy 04, który stanie się przystankiem krańcowym.