Mieszkania komunalne w Warszawie też podrożały — czynsze wyższe o 10%

Niedawno pisaliśmy o wyższych czynszach na lokale użytkowe w Warszawie. Aby odciążyć przedsiębiorców, władze miasta zdecydowały się na rewaloryzację czynszów sięgającą 10%. Z powodu inflacji podwyżka powinna być wyższa dodatkowo o kilka punktów procentowych, ale mało kto byłby w stanie znieść takie obciążenie. Podwyżka czynszu nie spodobała się lokatorom mieszkań komunalnych.

Wyższy czynsz za mieszkanie komunalne w 2023 roku

Podwyżka czynszów za lokale użytkowe nie ominęła lokatorów mieszkań komunalnych. Dotychczas za 1 metr kwadratowy mieszkania płacono 9,83 zł. Stawka wzrosła o 0,98 zł. Nie jest to duża podwyżka, biorąc pod uwagę, że najem mieszkania komunalnego jest naprawdę korzystny cenowo. I jako że sytuacja dotyczy osób w trudnej sytuacji finansowej, wciąż dostępne są różnego rodzaju ulgi, dzięki którym czynsz można dodatkowo obniżyć. Sytuacja osób zamieszkujących mieszkania komunalne jest mimo wszystko lepsza od sytuacji przedsiębiorców, kredytobiorców, czy osób najmujących mieszkania w stolicy. W tych wypadkach mówimy o podwyżkach czynszu sięgających od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Sprawdź również: nowe mieszkania w Warszawie.

O wyższych czynszach w Warszawie pisaliśmy tutaj: https://warszawainfo.pl/najem-lokali-uzytkowych-w-warszawie-podrozeje-o-10/.