Lotnisko Babice zmieni się w scenę koncertową – 02 października koncert Maty z udziałem 30 tysięcy osób na widowni

Już za kilka dni, 03 października 2021 roku, na lotnisku Babice Bemowo odbędzie się największy, według zapowiedzi, koncert rapowy w historii polskiej sceny. W promującym nowy krążek Maty wydarzeniu ma wziąć udział 30 tysięcy osób. Jak zapowiada patronująca twórczość rapera wytwórnia SBM Label, będzie to jedyny taki koncert.

Kim jest Mata?

Chyba mało kto nie kojarzy tego kontrowersyjnego młodego rapera. Mata (Marcin Matczak) w oszałamiającym tempie osiągnął więcej, niż nie jeden artysta po latach ciężkiej pracy. Ten mówiący bez cenzury o otaczającej nas rzeczywistości 21-letni muzyk święcił triumfy już po wydaniu pierwszych utworów. Ogromny rozgłos przyniósł raperowi zamieszczony w serwisie YouTube przez agencję SBM Label teledysk do utworu Patointeligencja. Unaoczniająca problemy dzieci z tak zwanych dobrych domów kompozycja, była szeroko komentowana w mediach nie tylko polskich, ale i zagranicznych. Twórczość Maty została ujęta na playliście Tidal Rising Global, a jego podobizna widnieje na okładce tego albumu.

Młody Matczak

Promowany na najbliższym koncercie album Młody Matczak w rzeczywistości nie potrzebuje reklamy. Krążek ujrzał światło dzienne 21 września 2021 roku, jednak głośno o nim było znacznie wcześniej. Już w sześć godzin od uruchomienia sprzedaży w preorderze, album osiągnął pułap 15 tysięcy sprzedanych egzemplarzy i tym samym uzyskał status złotej płyty. W sierpniu krążek przybrał odcień platyny. Wchodzący w skład albumu singiel Kiss cam (podryw roku) zapewnił Macie miejsce na międzynarodowej liście przebojów czasopisma BillboardGlobal 200 Excl. US., co do tej pory nie udało się żadnemu polskiemu artyście.

Początek koncertu zaplanowano na godzinę 19.30. Jak zapowiadają organizatorzy, widzowie mogą przygotować się na solidną dawkę nie tylko muzycznych emocji. Za oprawę całego widowiska odpowiedzialny jest twórca klipu Patoreakcja oraz reżyser teatralny, Krzysztof Garbaczewski.