Konkurs imienia Fryderyka Chopina czas zacząć! 02 października zabrzmią pierwsze konkursowe interpretacje

Odbywający się co pięć lat Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny imienia Fryderyka Chopina rozpocznie się w sobotę 02 października. Pierwsze dźwięki utworów wielkiego kompozytora już niedługo zabrzmią w sali Filharmonii Narodowej w Warszawie. W ciągu kolejnych dni do gry o najwyższe muzyczne wyróżnienie staną pianiści z całego świata.

Transmisje przesłuchań konkursowych

Zgodnie z obowiązującym regulaminem wstęp na przesłuchania konkursowe jest płatny. Bilety można było nabywać wcześniej za pośrednictwem poświęconej wydarzeniu strony internetowej oraz w kasach biletowych Filharmonii Narodowej. Ci, którym nie udało się zdobyć wejściówek na czas, mogą zwyczajowo delektować się muzyką za pośrednictwem odbiorników radiowych i telewizji. Do upowszechniania konkursu włączy się także bar Studio na Placu Defilad.

Chopin dostępny dla wszystkich

W tym roku miasto radni miasta Warszawa postanowili udostępnić twórczość słynnego, związanego ze stolicą kompozytora szerszemu gronu. Mieszkańcy stolicy będą mieli okazję obcować z mazurkami, walcami, polonezami i innymi kompozycjami Fryderyka Chopina podczas wykonywania codziennych czynności. Dźwięki konkursowych zmagań będą wybrzmiewać na stacjach metrach oraz w pojazdach komunikacji miejskiej. 09 października czterogodzinny koncert zaplanowano na stacji metra Świętokrzyska, pięć dni później natomiast czeka nas nocny koncert w metrze na stacji Stadion Narodowy. Spragnieni kontaktu z muzyką na żywo będą mogli skorzystać z ciekawej niespodzianki. 17 października po Warszawie kursować będzie tramwaj, w którym kolejni pianiści prezentować będą działa kompozytora. Trasa przejazdu: Metro Wilanowska – Metro Ratusz Arsenał – Muranów – Metro Marymont.