Bieg i marsz w stolicy – w niedzielę XI edycja “Biegnij Warszawo”

W niedzielę 03 października ulice stolicy znów przejmą biegacze. XI edycja imprezy Biegnij Warszawo rozpocznie się w Łazienkach Królewskich, a towarzyszyć jej będzie wydarzenie dla piechurów, promowane pod hasłem Maszeruję – Kibicuję. Uczestnicy wystartują o godzinie 11.00.

Biegnij Warszawo, czyli więcej niż sport

Ideą powstania biegu Biegnij Warszawo była chęć ukazania tego rodzaju aktywności, jako integralnego czynnika codziennego życia. Dyscyplina ta to nie tylko sport wyczynowy dla wybrańców. Biegać może każdy, niezależnie od przyświecających mu motywów. Założycielski Biegnij Warszawo Team od jedenastu lat promuje świadome uprawianie sportu – we własnym tempie i na miarę własnych możliwości.

Niedzielna impreza to nie tylko wydarzenie sportowe, ale także zakrojona na szeroką skalę akcja społeczna. Każda z dziesięciu zorganizowanych do tej pory edycji miała za zadanie edukować społeczność biegaczy i promowanie idei sportu. Nie inaczej będzie i w tym roku. Co więcej, w ciągu ostatnich lat, zorganizowano kilka biegów tematycznych. W 2014 roku pod hasłem Badania profilaktyczne biegacza każdy uczestnik mógł skorzystać z bezpłatnego badania kardiologicznego i porady fizjoterapeuty. 2015 rok był czasem nauki zdrowego odżywiania. Kolejne lata to treningi funkcjonalne, prawidłowe przygotowania do biegu,  czy sportowa rywalizacja kobiet i mężczyzn w roku 2017 pod hasłem Zdrowa rywalizacja Wars/Sawa.

Biegacze zajmą ulice, a kierowców czeka zmiana organizacji ruchu

Bieg organizowany pod nazwą Biegnij Warszawo wystartuje o godzinie 11.00, jednak cała trasa zostanie wyłączona z ruchu już o godzinie 10.30. Startujący z Łazienek Królewskich biegacze po opuszczeniu parku ruszą prawym pasem ulicy Gagarina w stronę ulicy Spacerowej. Dalej przemieszczać się będą ulicami Belwederską, Alejami Ujazdowskimi, Piękną, Myśliwiecką, a następnie Agrykolą powrócą do punktu początkowego. Taką pięciokilometrową trasę każdy uczestnik pokona dwukrotnie. Biorący udział w wydarzeniu towarzyszącym Maszeruję-Kibicuję przejdą ten sam odcinek jeden raz. Wznowienie pełnego ruchu dla pojazdów przewiduje się na godzinę 16.00.