Kolejny etap przebudowy ważnych ulic na Bielanach: zamknięcie ulicy Perzyńskiego i zmiana tras autobusów

Rozpoczyna się następna faza odnowy istotnego ciągu komunikacyjnego, składającego się z ulic Rudnickiego, Perzyńskiego i Podczaszyńskiego, na warszawskich Bielanach. W związku z tym, począwszy od 24 czerwca, soboty, ruch na ulicy Perzyńskiego zostanie wstrzymany. Trasy objazdowe zostaną wyznaczone zarówno dla kierowców, jak i miejskich linii autobusowych.

Ciąg składający się z prawie dwóch kilometrów tych ulic ma duże znaczenie na Bielanach. Jednak jego stan nawierzchni został oceniony przez drogowców jako nieodpowiedni ze względu na zużycie oraz zastosowaną organizację ruchu na niektórych skrzyżowaniach, co wpływało na komfort jazdy. Dlatego Zarząd Dróg Miejskich zdecydował o kompleksowej modernizacji tego ciągu.

Prace rozpoczną się od usunięcia obecnej nawierzchni na ulicy Perzyńskiego, po czym nastąpi wymiana podbudowy oraz układanie kolejnych warstw asfaltu. Ulica Perzyńskiego będzie zamknięta dla ruchu między ulicami Broniewskiego i Żeromskiego poczynając od 24 czerwca. Nie będzie można wjeżdżać na remontowaną drogę ze skrzyżowań z tymi ulicami. Utrzymany zostanie natomiast ruch jednokierunkowy na ulicach Staffa i Magiery, a przejazd przez Perzyńskiego będzie możliwy przez plac budowy. Wykonawca gwarantuje dostęp do posesji dla mieszkańców przez cały czas trwania prac.

Objazdy dla pozostałych kierowców zostały wyznaczone ulicami Jarzębskiego i Romaszewskiego. Prace na ulicy Perzyńskiego mają zająć dwa miesiące, po czym kolejno zostaną wymienione nawierzchnie na ulicach Podczaszyńskiego i Rudnickiego.

Wraz z rozpoczęciem remontu, autobusy linii 197 i 303 będą obsługiwać zmienione trasy.