30. edycja Festiwalu Sztuka Ulicy w Warszawie: trzy dni pełne spektakli

Od piątku 30 czerwca przez trzy kolejne dni mieszkańcy Warszawy będą mieli okazję doświadczyć aż 15 różnorodnych spektakli ulicznych, które odbędą się w przestrzeni publicznej. Organizatorzy przygotowali jubileuszową, 30. edycję Festiwalu Sztuka Ulicy, na którą zaprosili zarówno polskich artystów, jak i wykonawców z Hiszpanii oraz Argentyny. Wyjątkowość tegorocznych obchodów podkreślają trzy dzielnice, które będą gościć wydarzenie – Ochota, Śródmieście oraz Ursynów.

Zaplanowane na trzy dni uliczne przedstawienia, które odbędą się podczas 30. edycji Festiwalu Sztuka Ulicy, sprawią, że mieszkańcy będą mogli korzystać z oferty kulturalnej na Placu Zamkowym, w Parku Szczęśliwickim, w Parku Pięciu Sióstr, na Rynku Nowego Miasta, w Ursynowskim Centrum Kultury “Alternatywy” oraz w Ośrodku Kultury Ochoty.

Organizacja Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Ulicy stała się już nieodłącznym elementem wakacyjnego sezonu imprez plenerowych, które rozpoczynają się wspólnie z nadejściem lata. Przez trzy dni trwania tegorocznego festiwalu, mieszkańcy będą mogli podziwiać spektakle stworzone przez artystów z Polski, Hiszpanii oraz Argentyny. Wszystko zacznie się od parady na Placu Zamkowym, która oficjalnie zapoczątkuje święto ulicznego teatru.