Kajetan P. skazany na pół roku więzienia za napaść na psychologa

W środę, Kajetan P., który w ramach terapii resocjalizacyjnej odbywa karę dożywocia za brutalne odebranie życia Katarzynie J., lektorce języka włoskiego, został ostatecznie skazany na sześć miesięcy więzienia. Przestępstwo, za które teraz odpowiadał, miało miejsce podczas obserwacji psychiatrycznej i polegało na ataku na psychologa. Decyzja sądu jest prawomocna i zmniejsza karę ustaloną początkowo w sierpniu poprzedniego roku.

Sąd Okręgowy w Warszawie, działając w składzie trzyosobowym, zdecydował o zmianie kwalifikacji czynu, jakiego dopuścił się Kajetan P. Otrzymał wyrok nie za atak z użyciem niebezpiecznego narzędzia, ale za naruszenie nietykalności cielesnej pracownika publicznego. Tym samym sankcja wymierzona przez sąd uległa obniżeniu. Warto przypomnieć, iż pierwotnym wyrokiem mężczyźnie przyznanej przez sąd dla Warszawy-Mokotowa w sierpniu 2022 r. był rok pozbawienia wolności.

Mecenas Piotr Dałkowski, będący obrońcą Kajetana P., w rozmowie z Polską Agencją Prasową wyraził swoje niezadowolenie z wyroku sądu. Dał do zrozumienia, że planuje wystąpić o pisemne uzasadnienie decyzji sądu wydanej w środę i rozważyć możliwość wniesienia kasacji.