Czym kierować się przy wyborze bramy garażowej? Rodzaje i ich zastosowanie.

Brama garażowa to obok okien i drzwi jeden elementów, które znacznie wpływają na komfort domowników. Warto pamiętać, że pełni ona nie tylko funkcje użytkowe, zapewniając bezpieczeństwo i satysfakcję z mieszkania, ale również jest swego rodzaju wizytówką domu. Wybór rozwiązania, które łączy w sobie funkcjonalność, a jednocześnie stanowi harmonijną całość z bryłą budynku, może stanowić nie lada wyzwanie. Aby ułatwić podjęcie decyzji, wyjaśniamy czym różnią się od siebie rodzaje bram garażowych oraz które sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku.

Bramy segmentowe

W ostatnim czasie największą popularnością cieszą się bramy segmentowe (https://www.oknoteka.pl/). Składają się one z poziomych segmentów połączonych zawiasami i zabezpieczonych uszczelkami. Segmenty te otwierają się ku górze, stopniowo przechodząc z prowadnic zamontowanych na ścianach na te zainstalowane pod stropem sufitu. Ten rodzaj bramy cechuje się wyjątkową uniwersalnością – można zamontować go w niemal każdym otworze drzwi garażowych, niezależnie od kształtu nadproża. Dodatkowo nie potrzebuje przestrzeni przed garażem ani w jego wnętrzu, dzięki czemu masz możliwość wykorzystania jego całej powierzchni! Komfort użytkowania podnosi również możliwość automatycznego otwierania, którą oferują modele dostępne na stronie https://www.oknoteka.pl/oferta/bramy-garazowe. Rozwiązanie to doskonale sprawdzi się w przypadku garażów wychodzących prosto na ulicę lub otworów garażowych o nietypowym kształcie.

Bramy uchylne

Popularnym rodzajem bramy garażowej jest również brama uchylna, będąca jednym z tańszych rozwiązań (https://www.oknoteka.pl/cennik). Jej konstrukcja jest stosunkowo prosta – posiada jedno skrzydło, które zgodnie z nazwą otwiera się uchylnie ruchem wahadłowym w górę, a następnie chowa pod sufitem. Taki sposób montażu nie ogranicza szerokości wjazdu do garażu ani miejsca w jego środku, dlatego też świetnie sprawdzi się w przypadku właścicieli dużych samochodów. Bramę uchylną z powodzeniem zastosujesz w przypadku niskiego nadproża, którego minimalna wysokość wynosi 10 cm.

Bramy skrzydłowe

Często wybieranym rozwiązaniem w przypadku mniejszych i odnawianych garaży jest brama skrzydłowa. Otwiera się na zewnątrz, co pozwala na wykorzystanie całego wnętrza garażu. Jej prosta, najczęściej dwuskrzydłowa konstrukcja zapewnia cichą i bezawaryjną pracę oraz wygodne przechodzenie. Dodatkowo jest to najtańsze rozwiązanie dostępne na rynku, które w połączeniu odpowiednimi zabezpieczeniami zagwarantuje bezpieczeństwo i wieloletnią satysfakcję użytkowania. Najwyższej jakości bramy garażowe pochodzące od renomowanego producenta zamówisz na stronie Oknoteka!