Wyjątkowy wieżowiec w procesie budowy

Stolica Polski po okresie dynamicznego wzrostu budowy wieżowców, jaki zaobserwowano przez ostatnie kilka lat, obecnie doświadcza pewnego spadku w tym zakresie. Specjaliści z dziedziny analizują nawet możliwość nadchodzącej luki biurowej. W ostatnim czasie otwarto kilka imponujących budynków takich jak: Varso Tower o wysokości 310 metrów, Warsaw Unit o wysokości 202 metrów oraz Skysawa, która osiąga 155 metrów. Te gmachy szybko zostały zapełnione pracownikami.

Developerzy podchodzili ostrożnie do kolejnych projektów, ze względu na pandemię i powiązany z nią kryzys gospodarczy. W obliczu niepewności odnośnie przyszłości pracy w biurach, zdecydowali się wstrzymać z inwestycjami. Dopiero teraz wracają do dawnych planów i pomysłów na nowe inwestycje.

Wśród niewielu projektów, które zostały zainicjowane podczas pandemii, znalazł się The Bridge. Ten nowy wieżowiec jest budowany przy ulicy Towarowej, w pobliżu Ronda Daszyńskiego i jest to kolejny projekt dewelopera Ghelamco, który wykazał szczególne zainteresowanie dzielnicą Wola. The Bridge to już piąty biurowiec, który powstaje w tej części miasta za sprawą belgijskiej firmy. Budowa tego obiektu rozpoczęła się w lipcu 2021 roku.