Jedna ofiara pożaru na terenie budowy Muzeum Bitwy Warszawskiej

W miejscowości nieopodal Wołomina na budowie Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku wybuchł pożar. Straż pożarna poinformowała o odnalezieniu na miejscu ciało mężczyzny.

Pożar na budowie

Do zdarzenia doszło w miejscowości Ossów w powiecie Wołomińskim w poniedziałek, 14 marca rano. Oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie Wiesław Drosio przekazał, iż przyczyną pożaru był styropian. Element ten zapalił się położony na ścianie powstającego budynku muzeum.

Chwilę przed godziną 10.00 reprezentujący jednostkę straży pożarnej Drosio poinformował o odnalezieniu ciała mężczyzny. Do odkrycia doszło po ugaszeniu ognia. Ofiarę pożaru odkryto na rusztowaniu na wysokości trzeciego piętra. Na miejsce wezwano prokuratora, który razem z funkcjonariuszami policji przeprowadził odpowiednie czynności.

Ofiara pożaru muzeum

Jak poinformowała reprezentująca Komendę Powiatowej Policji w Wołominie Monika Kaczyńska, funkcjonariusze dokonali wstępnych ustaleń. Kaczyńska przekazała, że w chwili wybuchu pożaru kilku pracowników prowadzących prace przy elewacji budynku korzystało właśnie z tej części rusztowania. Robotnicy podjęli próbę ewakuacji. Niestety, jednemu z nich nie udało się uciec. Na miejscu prowadzono czynności mające wykazać, co było przyczyną wybuchu pożaru i śmierci jednej osoby.