Jan Mencwel kandydatem na wiceprezydenta Warszawy, Magdalena Biejat prezentuje nowe plany na zieloną przestrzeń miejską

W minioną środę, konferencja prasowa Komitetu Lewicy i Ruchów Miejskich odbyła się na placu Konstytucji. Wydarzenie to przyniosło nam zapowiedź nominacji Jana Mencwela, doświadczonego aktywisty stowarzyszenia “Miasto Jest Nasze”, na stanowisko wiceprezydenta miasta przez Magdalenę Biejat.

Podczas konferencji, Magdalena Biejat zwróciła uwagę na planowane zadania dla Jana Mencwela. Zgodnie z jej słowami, jako wiceprezydent, Mencwel będzie odpowiedzialny za ochronę i rozwój terenów zielonych w mieście. Zapewniła również, że miejsca takie jak plac Konstytucji zostaną zwrócone mieszkańcom, aby mogli cieszyć się nimi.

Konferencja była połączona z happeningiem, podczas którego aktywiści symbolicznie rozwinęli rolkę trawnika i ustawili leżaki na dwóch miejscach parkingowych. Ten gest był symbolem planów komitetu prowadzonego przez Magdalenę Biejat na Plac Konstytucji. Komitet zamierza zamienić obecne miejsca parkingowe na otwarte, zielone przestrzenie dla mieszkańców.

Jan Mencwel podkreślił, że mają plan na tę przestrzeń. W jego wizji plac Konstytucji miałby tętnić życiem, zielenią, wodą i ludźmi. Zapowiedział również nadchodzące wydarzenia, takie jak potańcówki pod kandelabrami, które miałyby oddać ducha otwarcia Placu Konstytucji. Mencwel zasugerował, że ten plac będzie symbolem zielono-błękitnej Warszawy, która jest odporna na zmiany klimatu i zachęcił do oczekiwania na więcej szczegółów.