Interwencja straży miejskiej i policji na terenie zabytkowego budynku na Pradze-Północ

Zgodnie z ostatnimi doniesieniami, wiele osób niepowołanych zostało dostrzeżonych na obszarze historycznej nieruchomości na Pradze-Północ, gdzie dostęp jest ograniczony. W odpowiedzi na to, miejscowi strażnicy oraz funkcjonariusze policji podjęli interwencję.

Całe wydarzenie miało miejsce w piątkowe popołudnie, 15 marca. Wtedy to mieszkańcy okolicy zwrócili uwagę na to, że pewne osoby znajdują się wewnątrz opuszczonej, chronionej prawem historycznej nieruchomości zlokalizowanej przy ulicy Kawęczyńskiej nr 12. W pobliżu budynku można dostrzec tablice informacyjne uprzedzające “Zabytek chroniony prawem”, co sugeruje, że wejście dla osób nieupoważnionych jest zabronione. Takie informacje zostały przekazane do Straży Miejskiej.

“Podczas inspekcji terenu, strażnicy stwierdzili, że w jednym z miejsc siatka ochronna została przecięta. Jak się okazało, dostęp do wnętrza budynku był możliwy poprzez wspinaczkę po rosnącym obok drzewie lub przez okno znajdujące się na pierwszym piętrze, pod którym zauważono nagromadzenie gabarytów. To właśnie stamtąd, strażnicy mogli dostrzec nieznane osoby w oknie” – informuje Straż Miejska.