Jakie wydarzenia organizuje się w COS Torwar?

COS Torwar to kompleks hal, w których organizuje się zarówno wydarzenia kulturalne, jak i największe zawody sportowe. Kiedy powstał ten legendarny obiekt? Jakie dokładnie wydarzenia organizuje się w COS Torwar? Odpowiadamy w niniejszym artykule.

  1. Kiedy powstało COS Torwar?
  2. Gdzie znajduje się COS Torwar?
  3. Co organizuje się w COS Torwar?

Kiedy powstało COS Torwar?

Jeśli wybierasz się na międzynarodowe zawody jeździeckie, mecze reprezentacji polski czy jakiekolwiek koncerty, jest duża szansa, że każde tego rodzaju wydarzenie odbędzie się w COS Torwar, czyli na hali sportowo-widowiskowej. Kiedy właściwie powstał niniejszy obiekt? Już w 1953 roku zapadła decyzja o budowie sztucznego lodowiska. W maju ruszyły prace, a 18 listopada 1953 roku miało miejsce pierwsze mrożenie tafli. Kolejnego dnia na taflę wyjechali pierwsi łyżwiarze, w tym były mistrz Polski w figurowej jeździe oraz warszawscy hokeiści. Chociaż oficjalnie lodowisko miało zostać otwarte 3 stycznia 1954 roku, datę zmieniono na 12 grudnia 1953 roku. Pierwszy mecz hokeja w COS Torwar rozegrały między sobą warszawska drużyna CWKS oraz bydgoska Gwardia.

Chociaż COS Torwar rozegrał w historii hokeja ogromną rolę, to jednak na hali organizowano również innego rodzaju wydarzenia. Były to między innymi imprezy sportowe, wystawy, targi koncertów czy konferencji. W międzyczasie zmodernizowano halę i przebudowane miejsce oddano do użytku pod koniec 1999 roku. Obok COS Torwar postawiono kolejny obiekt o nazwie COS Torwar II Lodowisko. Aktualnie służy on jako miejsce treningowe dla sportowców różnego rodzaju zimowych dyscyplin.

Gdzie znajduje się COS Torwar?

Obie hale COS Torwar znajdują się niedaleko centrum Warszawy. Dokładniej przy ulicy Łazienkowskiej 6a. Obiekty należą do Centralnego Ośrodka Sportu. To idealne miejsce do tego, aby zorganizować przeróżne imprezy sportowe, targi, bankiety, wystawy, koncerty czy konferencje. Nierzadko halę COS Torwar wykorzystuje się do organizacji imprezy firmowej.

Torwar jest w stanie pomieścić aż 4 806 osób. Oczywiście ta liczba może różnić się w zależności od wydarzenia, jakie w danym momencie rozgrywa się na halach. Na przykład dla bankietów firmowych przewidzianych jest około 5459 miejsc siedzących w specjalnie przygotowanych salach konferencyjnych o powierzchni 120 metrów kwadratowych. Sama hala widowiskowo-sportowa ma oczywiście do dyspozycji gości szatnie oraz parking.

Co organizuje się w COS Torwar?

Jak już wspominaliśmy, w COS Torwar organizuje się zarówno kulturalne, jak i sportowe wydarzenia. Miejsce to zabierze Cię w doskonałą, muzyczną podróż, bez względu na to, na kogo koncert planujesz się wybrać. W COS Torwar zorganizowano już koncerty takich gwiazd i zespołów jak 30 Seconds to Mars, One Republic, Marilyn Manson, Leonard Cohen, Nickleback, Ellie Goulding, Backstreet Boys, James Blunt czy Pink Floyd.

W COS Torwar organizuje się również przeróżne zawody sportowe, takie jak eliminacje do Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet, które odbyły się w 2018 roku, Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów, CAVALIADA – Międzynarodowe Zawody Jeździeckie, a także Mecze Reprezentacji Polski w piłce ręcznej, koszykówce, siatkówce, Taekwondo czy turnieje Judo.

Oprócz tego w COS Torwar można zorganizować festiwale muzyczne i różnego rodzaju targi, w tym ślubne, motoryzacyjne, mieszkaniowe, wędkarskie czy kosmetyczne. Wydarzenia te przyciągają zainteresowanych nie tylko z całej Polski, ale nawet i spoza granic naszego państwa.

Na lodowisku natomiast w dalszym ciągu aktywnie trenują związki sportowe oraz kluby. Ponadto odbywają się tam imprezy związane z zimowymi dyscyplinami, w tym hokej na lodzie, Międzynarodowe zawody w Łyżwiarstwie figurowym Warsaw Cup czy zawody Curlingowe.

Chcesz wybrać się na koncert? A może interesuje Cię jakieś konkretne wydarzenie sportowe? Już teraz sprawdź, jakie wydarzenia sportowo-kulturowe będą organizowane w najbliższym czasie w COS Torwar. Więcej informacji znajdziesz na stronie obiektu oraz na Facebook. Warto regularnie sprawdzać, co nowego słychać w warszawskiej hali. Dzięki temu można zawczasu zarezerwować bilety dla siebie i znajomych, co pozwoli uniknąć ryzyka, że jakieś wydarzenie będzie cieszyło się na tyle dużym zainteresowaniem, że wszyscy zaczną wykupować bilety. Regularnie odbywają się tu koncerty gwiazd znanych na całym świecie, więc nic dziwnego, że ten adres w Polsce cieszy się tak dużą popularnością. Przy poszczególnych wydarzeniach muzycznych lub kulturalnych w obiekcie oraz przy okazji wystaw warto oczywiście postarać się dowiedzieć jak najwięcej na temat danego wydarzenia. Tego typu informacje jak kto pierwszy zagra lub ile kosztują bilety, klienci często mogą znaleźć na oficjalnej stronie. Dostępne są tutaj również godziny, w których mają miejsce występy w Warszawie. Jeżeli więc interesuje cię występ Whitening Temptation lub inne, które odbędą się na Torwar lodowisko, to Warszawa ul. Łazienkowska jest dla ciebie idealnym miejscem, które na pewno spełni wszystkie twoje oczekiwania.