Fotoradary na S8 działają – zarejestrowane przejazdy z pierwszej doby mówią same za siebie

Od poniedziałku 23 listopada na trasie S8 działa system rejestrujący prędkość pojazdów. Jeśli zasadność jego instalacji kiedykolwiek podawano w wątpliwość, ilość wykroczeń wychwyconych w pierwszej dobie stanowi argument za jego funkcjonowaniem nie do odparcia.

Blisko 900 naruszeń przepisów ruchu drogowego

Dokładnie 898 razy kierowcy złamali obowiązujące przepisy na odcinkach, na których prowadzone są pomiary prędkości. Pomiędzy ulicą Łabiszyńską w Warszawie a ulicą Szpitalną w Markach oraz między węzłem Warszawa Zachód a Blizne Łaszczyńskiego ruch na S8 śledzi 30 kamer. Najwięcej nieprawidłowości odnotowano w przypadku pierwszego odcinka trasy.

Ograniczenia nierespektowane

Jak informuje Monika Niżniak, pełniąca funkcję rzecznika prasowego GITD, średnio kierowcy przekraczali prędkość o 18 kilometrów na godzinę. Na kontrolowanych odcinkach dozwolona prędkość dla pojazdów osobowych wynosi 120 kilometrów na godzinę. W przypadku pojazdów klasyfikowanych jako ciężarowe jest to 80 kilometrów na godzinę. Po przeanalizowaniu zarejestrowanego materiału, kierowcy zostaną poinformowani o nałożeniu na nich kary za popełnione wykroczenia drogowe.

Najbardziej uczęszczana droga w kraju

Ze statystyk prowadzonych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, trasa S8 jest tą najczęściej wybierana przez kierowców. W zależności od okresu roku w ciągu doby podąża nią między 104620 a 197813 pojazdów.