Powrót bazarku Na Dołku? Umowa na projekt z podpisana. Wykonawcą została krytykowana za swoje realizacje pracownia architektoniczna

Nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy ma powstać nowe targowisko. Rada Dzielnicy Ursynów podpisała umowę na projekt, którego wykonawcą ma być pracownia architektoniczna, znana z pawilonów na Bazarze Różyckiego.

Powrót z urozmaiceniami

Rada Dzielnicy poinformowała o zawarciu umowy na realizację projektu z pracownią OCA Architekci z Piaseczna. W ramach ich prac ma nastąpić przywrócenie istniejącego przed pracami budowlanymi POW bazarku Na Dołku. Nowe targowisko ma stanowić integralną całość z planowanym na tym terenie parku linearnym. Wstępnie otwarcie obiektu zaplanowano na rok 2023.

Jaka wizja na projekt?

Zgodnie z wstępnym projektem, obiekt powstać na miejscu funkcjonującego wcześniej bazarku Na Dołku. Jak informuje burmistrz Ursynowa, Robert Kempa, pomysł cieszy się ogromnym oparciem mieszkańców. Nowa koncepcja to odzwierciedlenie oczekiwań społecznych. Przedstawia ona zadaszony plac z budynkiem socjalno-administracyjnym. Rozważana jest możliwość wprowadzenia w nim lokali o funkcjach handlowych i usługowych.

Pomysł jest, zgody brak

O tym, czy plany radnych dojdą jednak do skutku, zadecydują odpowiednie organy. Propozycje OCA Architekci z Piaseczna zostaną przedstawione Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad. To od tej instytucji zależeć będzie forma i ewentualne rozpoczęcie budowy obiektu. W razie wątpliwości czy przypuszczenia możliwości zagrażania przez nowe budynki konstrukcji tunelu, projekt będzie trzeba zmieniać. Jaki będzie finał rozmów? Wszystko zależy od GDDiA.