Ferie zimowe w stolicy, czyli propozycje kreatywno-kulturalne dla dzieci i młodzieży

Ferie zimowe to okres odpoczynku o nauki, ale nie koniecznie od aktywności. Nie tylko też fizycznej, ale społecznej. Obcowanie z szeroko pojętą kulturą to doskonały sposób nie tylko na zdobycie niedostępnej w szkole wiedzy, ale też na nadrobienie zaległości w poznawaniu ciekawych miejsc na mapie miasta. Gdzie w takim razie możemy się udać tej zimy?

Twórcze ferie w muzeum

W tym roku szeroką ofertę przygotowało dla dzieci i ich rodzin Muzeum Narodowe w Warszawie. Między 30 stycznia a 13 lutego będziemy mogli nie tylko podziwiać wyjątkowe eksponaty, ale też tworzyć własne dzieła. Warsztaty rodzinne, klub archeologa, zajęcia plastyczne – to propozycje, z których skorzystamy w dowolnie przez nas wybranym kształcie. Zainteresowani więcej informacji odnajdą bezpośrednio na stronie muzeum.

Na specjalne wydarzenia w dniach od 29 stycznia do 13 lutego zaprasza również Muzeum Fryderyka Chopina. Tam dzieci pod opieką rodziców bawić się będą nie tylko muzyką. Wśród zaplanowanych wydarzeń znajdziemy warsztaty origami i kaligrafii, lekcje muzealne. Można też będzie stworzyć własną teatralną kukiełkę. Oczywiście każdy z punktów programu pozostawać będzie w relacji z epoką wielkiego kompozytora. Na sali koncertowej muzeum przygotowuje dla najmłodszych i ich opiekunów przestrzeń gier i zabaw.

Przygody małego naukowa

Zimowe atrakcje mieszkańcom Warszawy zapewni również Centrum Nauki Kopernik. W ramach jednego biletu odwiedzający mogą zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi na terenie obiektu wystawami, w tym wystawą rowerową, Przyszłość jest dziś, Majsternii czy Teatru Robotycznego. Ci, którzy jeszcze nie mieli okazji, teraz z pewnością wygospodarują czas na odwiedziny w Planetarium. Różnego rodzaju zapewnią rozrywkę każdemu. Przed zakupieniem biletu polecamy jednak wcześniej zapoznać się z rekomendacjami placówki dla małych widzów.

Propozycje dla miłośników spacerów

Jeśli podczas wolnych zimowych dni lubimy wybrać się na spacer, to nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z oferty Muzeum Pałacu Jana III w Wilanowie. Warsztaty, wycieczki do ogrodów i rezerwatu przyrody Morysin, czy gra terenowa z drzewami w roli głównej. Znajdzie się również coś dla miłośników kuchni i iście królewskiej zabawy.

Tych, którym niestraszne są zimowe chłody, do odwiedzin zaprasza też Warszawski Ogród Zoologiczny. Czynne każdego dnia zoo to doskonały sposób na spędzenie wolnych chwil na świeżym powietrzu całą rodziną.

Poszukujących bardziej aktywnych propozycji zapraszamy do wcześniejszego artykułu.