Ferie zimowe w stolicy, czyli jak aktywnie spędzić wolny czas z dzieckiem

Ferie zimowe w województwie mazowieckim zawitają oficjalnie w poniedziałek 31 stycznia. Jeśli wasze dziecko jest w wieku szkolnym,  a nie macie pomysłu, jak zorganizować mu wolny czas, mamy coś, co może pomóc. Poniżej przedstawiamy ofertę, którą specjalnie nie ten czas przygotowały różne warszawskie ośrodki.

Półkolonie łyżwiarsko-rolkarskie

To propozycja, z której dziecko może skorzystać w dwóch wersjach. Zależenie od tego, czy interesuje je klasyczna wersja jazdy na łyżwach połączona z treningiem na łyżworolkach, czy tylko nowocześniejsza wersja tej rozrywki, może skorzystać z jednego z turnusów. Pierwszy rozpocznie się 1 dnia ferii, drugi wystartuje od 07 lutego.

Oba wydarzenia to połączenie aktywności sportowej z innymi rodzajami rozrywki. Dzieci skorzystają z oferty kin, kręgielni, czy Airo Parku Trampolin. Po więcej szczegółów zapraszamy do serwisu iloverolki.pl.

Ferie w wodzie

O aktywność fizyczną młodzieży podczas tegorocznych zimowych ferii zadbają też warszawskie pływalnie. Między 31 stycznia a 11 lutego każdy uczeń, który okaże ważną legitymację szkolną, będzie mógł skorzystać z basenu w kompleksie INFLACKA. Oferta obowiązywać będzie w godzinach od 10.00 do 15.00.

Bezpłatnie dzieci popływają też w basenie Ośrodku Namysłowska AKTYWNA WARSZWA. Tam, również w dniach 31 stycznia 11 lutego i za okazaniem legitymacji, pływalnia przyjmować będzie uczniów w godzinach od 09.00 do 15.00.

Z górki na pazurki

Czym byłyby ferie zimowe bez prawdziwych zimowych sportów? Aby cieszyć się aktywnością na śniegu, nie musimy wcale oddalać się od Warszawy. Ulubiona przez mieszkańców stolicy Górka Szczęśliwicka zaprasza wszystkich tych, którzy kochają narty i snowboardowe deski. Długi na ponad 200 metrów stok to świetne rozwiązanie, gdy nie możemy pozwolić sobie na długie podróże. Warto też skorzystać z dostępnych w tym punkcie lekcji z instruktorem. Kto wie? Może tej zimy okaże się, że narciarstwo to nasze największe hobby?

Tym, którzy na czas przerwy semestralnej planują wypoczynek poza stolicą, polecamy zapoznać się z ofertą innych miast.