Elektrownia Powiśle najlepsza na świecie w kategorii Best Mixed-Use Development – warszawska galeria laureatem MPIM Awards 2021

Architektoniczne perełki to dla wielu raczej temat związany z zachwycającym stylem minionych epok. Zachowane do naszych czasów dzieła przodków budzą słuszny podziw, czasem nawet wprawiają w onieśmielenie. Dziś jednak władze miasta nie pękają z dumy za przyczyną niezwykłości zabytkowej architektury, lecz dzięki współczesnemu projektowi. Warszawska Elektrownia Powiśle została nagrodzona w prestiżowym konkursie MPIM Awards 2021. Jury uznało projekt za najlepszy na świecie przykład Best Mixed-Use Development.

MPIM Awards i nagroda Best Mixed-Use Development

Nieobracającym się na co dzień w świecie architektonicznych nowinek miejsce, w którym odbywa się finał MPIM Awards może wzbudzać wątpliwości.  Cannes, w którym odbywa się jednej z najbardziej prestiżowych festiwali filmowych, raz w roku gości także postacie świata nieruchomości.

Przyznana w tym roku dla warszawskiej Elektrowni Powiśle nagrody w kategorii Best Mixed-Use Development, to niezwykłe wyróżnienie dla jej projektantów i wykonawców. Best Mixed-Use Development to nagroda, o którą walczą budynki odzwierciedlające aktualną tendencję urbanistów i deweloperów do włączania zróżnicowanych pod względem stylu i pełnionych funkcji obiektów w centrum miast. W założeniu takie działanie pozwala na maksymalne wykorzystanie niewielkich obszarów i zapewnia zróżnicowane doświadczenia u odbiorców. Właśnie pod tym względem warszawska Elektrownię Powiśle uznano za najlepszą na świecie.

Czym jest Elektrownia Powiśle?

To projekt, którego finał nastąpił w maju 2020 roku. Do użytku mieszkańców oddano galerię, której forma opiera się na adaptacji zabytkowego kompleksu do potrzeb handlowo-usługowcy, kulturalnych, biurowych i mieszkalnych. Dzięki współpracy developera z konserwatorem zabytków ponad 100-letnie budynki przysposobiono  do nowych funkcji. Wszystko to bez ingerencji w ich oryginalne kształty i charakterystyczne fasady. Poddane starannym zabiegom konserwatorskim zabytkowe hale przemysłowe wpleciono w nowoczesny obraz stolicy, uzupełniony nie tylko przez innowacje architektoniczne. Na terenie Elektrowni Powiśle dla odwiedzających dostępne są pełne naturalnej zieleni i przestrzeni place.