Drugi w sezonie Nightskating zagości na warszawskich ulicach. 21 km pełne emocji i adrenaliny!

Rolki i wrotki znów zawładną stolicą po zmroku! Kolejny, bo już drugi w tym roku, nocny przejazd Nightskating odbędzie się w Warszawie. Konkretnie mówiąc, wydarzenie zaplanowano na czwartek, 9 maja. Dystans do pokonania wyniesie tym razem 21 km, a trasę sklasyfikowano na drugim poziomie trudności. Wszystko to w ramach obchodów Varsonalii, jednego z najważniejszych dla studentów wydarzeń.

Nightskating to cykl imprez odbywających się co roku, które przyciągają tłumy entuzjastów rolowania nie tylko z kraju, ale także z zagranicy. Regularnie co 2-3 tygodnie organizowane są nocne przejazdy rolkarzy, realizując w sumie około 10 tras o różnym stopniu zaawansowania rocznie. Co ciekawe, każda edycja to inna trasa – różniąca się zarówno długością jak i poziomem trudności. Nic więc dziwnego, że rekordowa edycja zgromadziła aż 7303 uczestników!

Nightskating Warszawa #2, jak zostało to oficjalnie nazwane, to wydarzenie nie do przegapienia dla wszystkich miłośników rolowania. Zbiórka uczestników rozpocznie się przy Pomniku Kopernika na Krakowskim Przedmieściu, gdzie tradycyjnie już spotykają się rolkarze i wrotkarze. Punktem zbiórki od godziny 19:30 będzie wspomniany pomnik, a starcie zaplanowano na godzinę 20:30. Warto zaznaczyć, że trasa przeznaczona jest dla osób o średnim stopniu zaawansowania – przewidziano na niej zjazdy, podjazdy czy nawet jazdę po torach tramwajowych. Całość będzie miała miejsce pod sztandarem Varsonalii, które jest integralną częścią Juwenaliów Politechniki Warszawskiej.