Dodatkowe jezdnie na Kasprzaka i Redutowej otwarte dla warszawskich kierowców od 5 lutego

Warszawscy kierowcy mają powody do zadowolenia! Zarząd Dróg Miejskich informuje, że od nadchodzącego poniedziałku, czyli 5 lutego, zostaną udostępnione nowe jezdnie na ulicach Kasprzaka i Redutowej. To oznacza, że zakończyło się prowadzenie ostatnich prac przygotowawczych przed włączeniem linii tramwajowej w dzielnicy Wola. Informacje na temat harmonogramu uruchomienia tramwajów na ulicy Kasprzaka zostały również udostępnione przez miasto.

Jak wyjaśnił Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich, obecnie realizowane są końcowe działania przed wprowadzeniem tramwajów na trasę Kasprzaka. Zbudowano tu torowisko obsadzone roślinnością, czyli tzw. “zielony dywan” o długości aż 2,5 km. Prawie wszystkie składniki nowego połączenia są już gotowe – pozostało tylko ułożenie ostatnich odcinków torów na skrzyżowaniu ulic Wolskiej i Goleszowskiej. Dutkiewicz przewiduje, że pierwsze tramwaje będą kursować tą trasą prawdopodobnie już w lutym. Jednak obecny stan prac jest na tyle zaawansowany, że możliwe jest otwarcie nowo wybudowanych jezdni.

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy zapowiedział, że firma Strabag, wykonawca linii tramwajowej na ulicy Kasprzaka, planuje malowanie linii i instalowanie nowych znaków drogowych w weekend 3-4 lutego. Dodatkowo, od godziny 9:00 w poniedziałek 5 lutego, kierowcy będą mogli korzystać z ostatecznego układu pasów ruchu.

W ten sposób zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu, co oznacza zakończenie trudności dla kierowców na odcinku od ulicy Redutowej do Skierniewickiej.