Warszawskie Lotnisko Chopina: zatrzymano poszukiwaną przez Interpol obywatelkę Chin

33-letnią kobietę z Chin, której poszukiwał Interpol na podstawie czerwonej noty wystawionej przez francuskie władze, zatrzymano na warszawskim Lotnisku Chopina. Według doniesień służb, aresztowanie kobiety miało miejsce we wtorek 30 stycznia, tuż po lądowaniu jej samolotu z Budapesztu.

Sygnalizowane przez rzecznik prasową Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, kpt. Dagmarę Bielec, dane o zatrzymaniu dotyczą azjatyckiej obywatelki ściganej międzynarodowym nakazem aresztowania. Francuski wymiar sprawiedliwości wypisał ten przeciwko niej za jej udział w praniu brudnych pieniędzy. Za to przestępstwo grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z informacjami, kobieta została umieszczona w Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych przy PSG w Warszawie pod nadzorem Straży Granicznej. Kapitan Bielec zapowiedziała również, że jeszcze tego samego dnia kobieta zostanie przetransportowana do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie przeprowadzone zostaną dalsze czynności dotyczące jej sprawy.

Zgodnie z prawem, kobiecie grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.