Chopin wiecznie żywy – laureat XVIII Konkursu imienia Fryderyka Chopina wystąpi w Warszawie dwukrotnie

Tak wielkiego zainteresowania wydarzeniem organizatorzy się nie spodziewali. Sprzedaż biletów na występ laureata ubiegłorocznego konkursu chopinowskiego otworzono we wtorek 25 stycznia i zakończono dosłownie siedem minut później. Powód? Zabrakło już wolnych miejsc.

Koncert z okazji 212 urodzin kompozytora

W tym roku przypada 212 rocznica urodzin Fryderyka Chopina, patrona najpoważniejszego i najbardziej prestiżowego konkursu pianistycznego na świecie. W związku z tą okazją w Filharmonii Narodowej na 01 marca zaplanowano wieczór koncertowy z udziałem ubiegłorocznego laureata XVIII edycji konkursu, Bruce’a Liu.

Wszelkie wydarzenia związane z postacią kompozytora i opatrzonym jego imieniem konkursem wzbudzają powszechne zainteresowanie. Jednak nikt nie mógł przewidzieć tego, co zadziało się w chwili otwarcia sprzedaży biletów na marcowy koncert. Jak poinformowała dyrekcja instytucji, już po siedmiu minutach wszystkie miejsca zostały wyprzedane.

Zamiast jednego odbędą się dwa koncerty

Wszystkich tych, którzy szykowali się na występ Kanadyjczyka, a nie udało im się pozyskać biletów, uspakajamy. Filharmonia Narodowa w odpowiedzi na tak ogromne zainteresowanie zadecydowała o ponowieniu koncertu 02 marca. Bilety będzie można zakupić już 01 lutego.

Repertuar, który zaprezentuje pianista, w obu dniach będzie taki sam. Podczas recitali usłyszymy sztandarowe dzieła kompozytora: Nokturn cis-moll Op.27 nr1, Rondo a la Mazur F-dur Op.5, Balladę F-dur Op.38, Balladę As-dur Op.47. W sali Filharmonii rozbrzmi również  Sonata b-moll Op.35 oraz Andante Spainato i Grande Polonaise Brillante Es-dur Op.22.