Apel Policji: Oszustwa internetowe w powiecie ciechanowskim

Z ostatnich doniesień wynika, że dwóch mieszkańców regionu ciechanowskiego w województwie mazowieckim stało się ofiarami oszustwa internetowego. Na skutek nawiązanych przez sieć kontaktów, obaj zdecydowali się na zarejestrowanie swojego intymnego zachowania na wideo. W zamian za niepublikowanie nagrań, kobiety poznane online wykorzystały te materiały do szantażu.

Ciekawość i zaufanie do osób, które poznaliśmy w internecie może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji, jak to miało miejsce w ostatnich dniach. Właśnie takie doświadczenie spotkało dwóch mieszkańców powiatu ciechanowskiego, którzy na własnej skórze przekonali się o tym fakcie. Zostali oni ofiarami manipulacji oraz szantażu ze strony kobiet, które poznały online.

Kilka dni temu, jeden z nich – 49-letni mężczyzna – zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. Opowiedział o sytuacji, w której podczas rozmowy z kobietą, poznaną w sieci, zgodził się na nagranie swojego intymnego zachowania. Zarejestrowane w ten sposób materiały posłużyły kobiecie do szantażowania go. Żądała ona 30 tysięcy złotych w zamian za niewyjawienie nagrania – opisuje sytuację asp. Magda Zarembska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Podobna sytuacja spotkała drugiego mieszkańca, 27-letniego mężczyznę z tego samego regionu. Te dwie historie stanowią kolejny dowód na to, jak ważne jest ostrożne korzystanie z internetu oraz nieufność w stosunku do osób, które poznajemy online.