41-letni obywatel Bangladeszu, poszukiwany przez Interpol i belgijskie władze, zatrzymany na Lotnisku Chopina w Warszawie

Na warszawskim Lotnisku Chopina, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zatrzymali mężczyznę, obywatela Bangladeszu. 41-letni obywatel tego kraju był poszukiwany na mocy europejskiego nakazu aresztowania oraz czerwonej noty Interpolu, wydanej przez belgijskie władze. Został on ujęty podczas kontroli paszportowej po przylocie z Dohy.

Ten cudzoziemiec był na celowniku międzynarodowych służb za szereg poważnych przestępstw. Był podejrzewany o uczestnictwo w handlu ludźmi, praniu brudnych pieniędzy oraz aktywną działalność w strukturach grupy przestępczej. Po przybyciu do Polski, został zidentyfikowany i zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej podczas rutynowej kontroli paszportowej.

Podczas tej kontroli paszportowej, okazało się, że 41-latek figuruje w bazach danych służb ścigających, jako osoba poszukiwana do aresztowania i późniejszej ekstradycji. Zatrzymanie miało miejsce 9 stycznia, we wtorek.