10-kilometrowy bieg ulicami miasta, czyli “Biegnij Warszawo”

Już w najbliższą niedzielę ulicami stolicy ruszy kilka tysięcy sportowców. W tym roku impreza pod hasłem Biegnij Warszawo wystartuje po raz czternasty.

Impreza nie tylko dla biegaczy

Do udziału w tegorocznej edycji wydarzenia Biegnij Warszawo, którego organizatorem jest Klub Biegacza Sporting, zgłosiło 5200 osób. W niedzielę 02 października o godzinie 12.00 uczestnicy imprezy wyruszą ulicą Czerniakowską w stronę Szwoleżerów, by przebyć wytyczoną 10-kilometrową trasę aż do zlokalizowanej na ulicy Łazienkowskiej mety.

Obok biegaczy swoich sił spróbują entuzjaści nieco mniej wymagających wyzwań. O godzinie 12.25 z ulicy Szwoleżerów wystartuje pochód Maszeruję – Kibicuję. Na jego uczestników, których w tym roku pojawi się 4300, czeka 5-kilometrowa trasa.

Jak mówili organizatorzy wydarzenia, widać, że zainteresowanie biegiem rośnie. W ubiegłym roku na obu trasach stopę postawiło 4 i pół tysiąca osób. W trakcie wszystkich edycji wytyczone odcinki biegu i marszu pokonało łącznie 112 tysięcy osób.

Zmiany ruchu już od soboty

Przygotowania do tak dużego wydarzenia wymagają szczególnych przygotowań. Ponieważ trasa biegu i marszu prowadzi ulicami miasta, konieczne jest zamknięcie ruchu samochodowego w konkretnych strefach. Od sobotnich godzin wieczornych kierowcy nie mogą korzystać z przejazdu ulicą Łazienkowską. W niedziele rano z kolei zostanie ograniczony ruch na ulicy Czerniakowskiej. Główne utrudnienia obejmą natomiast godziny od 11.00 do 14.00 w niedzielę. Wtedy to zamknięte zostaną niektóre ulice na Ujazdowie, Powiśli, Kamionku oraz Solcu.

Oczywiście, tak jak w przypadku podobnych imprez, zmiany w organizacji ruchu nie ominą pasażerów komunikacji miejskiej. Poruszające się w wytyczonym obszarze autobusy pojadą trasami objazdowymi. Warto jednak pamiętać, że zmiany te będą płynne i zależne od aktualnego etapu biegu.