Zmiana organizacji ruchu na Alei Prymasa Tysiąclecia w czasie letnich wakacji

Podczas sezonu letniego, począwszy od 17 lipca – poniedziałku, do końca wakacji, położony na Alei Prymasa Tysiąclecia fragment tunelu drogowego będzie niedostępny. Biuro Ratusza w Warszawie poinformowało, że o godzinie 1:00 w nocy zamknięty zostanie tunel skierowany w kierunku ronda Zesłańców Syberyjskich.

Zgodnie z nową organizacją ruchu, tuż za rondem Tybetu, szerokość jezdni zostanie ograniczona do dwóch pasów, przy czym trzeci będzie zarezerwowany wyłącznie dla autobusów. Na wysokości przystanku autobusowego Armatnia 01, kierowcy będą przekierowywani do środkowej części tunelu.

Dla kierowców dostępne będą dwa pasy – jeden umożliwiający jazdę prosto lub skręt w lewo, a drugi do jazdy prosto lub skręt w prawo. Po opuszczeniu tunelu zmiana kierunku jazdy nie będzie możliwa. Kierujący muszą zwracać szczególną uwagę na oznakowanie poziome.

Kierowcy jadący z przeciwnego kierunku także napotkają na utrudnienia. Ci, którzy skręcają z Alej Jerozolimskich (od strony Włoch) w lewo w aleję Prymasa Tysiąclecia, będą kierowani do wschodniej części tunelu. Po wyjeździe z tunelu pod rondem Zesłańców Syberyjskich, znajdą się na drugiej jezdni przejeżdżając przez specjalnie wybudowany łącznik. Drugi pas tej jezdni będzie nadal dostępny dla tych, którzy skręcają z Alej Jerozolimskich (od strony Śródmieścia) w prawo w aleję Prymasa Tysiąclecia i dla tych, którzy jadą na wprost z ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Pasażerowie komunikacji miejskiej mogą jednak liczyć na pewne udogodnienia. Zostaną utworzone nowe buspasy na kilku odcinkach: prawym pasie Alei Prymasa Tysiąclecia, za rondem Tybetu do przystanku Armatnia 01; na ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. przed rondem Zesłańców Syberyjskich; oraz na prawym pasie jezdni ulicy Sokołowskiego “Grzymały”, prowadzącej w stronę Dworca Zachodniego, na odcinku od Białobrzeskiej do Alej Jerozolimskich.

Na buspasach poruszające się będą nie tylko autobusy komunikacji miejskiej, ale także taksówki, pojazdy Miejskiego Transportu Osób Niepełnosprawnych, motocykle i karetki.