Zgorzała koło Piaseczna – pożar w zabudowie domów jednorodzinnych

Kolejny pożar nieopodal Warszawy. W środku nocy ogień pojawił się w miejscowości Zgorzała koło Piaseczna. Uszkodzeniu uległy cztery budynki.

Pożar w środku nocy

O wybuchu pożaru strażacy otrzymali zgłoszenie w nocy z 30 na 31 marca. O godzinie 03.20 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie przyjęło informacje o zdarzeniu w miejscowości Zgorzała. Przy ulicy Kukułki płonął jeden z szeregowych domów jednorodzinnych.

Początkowo do wezwania skierowało jedną jednostkę strażacką. Jak się jednak okazało, ogień szybko rozprzestrzeniał się na dachy sąsiednich budynków i konieczne było wezwanie dodatkowych zastępów strażackich. Łącznie w akcji gaśniczej uczestniczyło czternaście zastępów straży pożarnej, które zjechały z całego powiatu piaseczyńskiego.

Pożar, który rozpoczął się na poddaszu jednego z domów, objął łącznie pięć segmentów mieszkalnych. Akcja gaśnicza trwała około trzech godzin. O jej zakończeniu poinformował reprezentujący Komendę Powiatową Straży Pożarnej Łukasz Darmofalski. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Ogień uszkodził budynki

Darmfolski podsumował całą przeprowadzoną przez strażaków akcję. W gaszeniu pożaru uczestniczyło 49 strażaków. Uszkodzeniu uległy cztery mieszczące się przy ulicy Kukułki budynki. Doszło do spalenia poszyć i konstrukcji dachów, dodatkowo w dwóch domach spaleniu uległa elewacja.

Akcja gaśnicza zakończyła się około godziny 07.30. Po godzinie 09.00 strażacy podjęli się rozkładania plandek na odsłoniętym w trakcie pożaru poddaszu. Na miejscu pojawili się również przedstawiciele Samorządu Gminy, którzy obiecali pomoc wszystkim, których to wydarzenie dotknęło.