Zatrzymanie oszusta podszywającego się pod hiszpańskiego arystokratę w centrum Warszawy

W ostatnim czasie, warszawska policja dokonała aresztowania 62-letniego mężczyzny o imieniu Zdzisław M. Był on podejrzany o przeprowadzenie wielu oszustw, pretendując do bycia bogatym szlachcicem związany z królewskim rodem Hiszpanii. W wyniku jego misternych intryg, dwie niewinne kobiety padły ofiarami jego oszustwa, tracąc prawie 20 tysięcy złotych. Ten niepokojący incydent to jeden z najnowszych przykładów wyłudzeń, które zostały zgłoszone przez warszawską policję w ostatnich dniach.

Nagłówek: Oszustwo na szeroką skalę w stołecznym mieście

Rzecznik prasowy policji w Śródmieściu, podinspektor Robert Szumiata, przekazał Polskiej Agencji Prasowej informacje na temat zatrzymania 62-letniego oszusta. Mężczyzna ten udawał być zamożnym arystokratą, a policjanci pracujący w Wydziale ds. Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu byli odpowiedzialni za jego aresztowanie.

Podinspektor Robert Szumiata opisał, jak “fikcyjny hiszpański hrabia” kreował wokół siebie iluzję bycia starszym mężczyzną oblewanym luksusami. Zawsze bogato ubrany, zdobiony złotem i ekskluzywnymi zegarkami, często pozował na tle rzekomo swojego prywatnego samolotu odrzutowego, jachtu i kosztownych butików w prestiżowych miejscach miasta.