Tragiczny wypadek na Mazowszu: 18-latek nie posiadający prawa jazdy zginął na miejscu

Rozpoczęto dochodzenie w sprawie tragicznego wypadku, który miał miejsce kilka dni temu na obszarze gminy Siemiątkowo, położonej na terenie województwa mazowieckiego. Śledztwo pod nadzorem prokuratury prowadzą służby policyjne. W wyniku zdarzenia życie stracił młody człowiek, który nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Właśnie on kierował samochodem marki Volkswagen, który z nieznanych przyczyn zjechał z jezdni i wpadł na drzewo.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 25 września, około godziny 22:30. Auto poruszało się trasą pomiędzy miejscowościami Gutkowo (należące do gminy Siemiątkowo) a Kodłutowo (w granicach gminy Raciąż). Jak wynika z pierwszych ustaleń strażników prawa, pojazd marki Volkswagen z nieznanych przyczyn opuścił jezdnię, znalazł się na prawym pasie awaryjnym i uderzył w drzewo rosnące przy drodze.

Tak silne było uderzenie, że mimo natychmiastowej pomocy, młodemu kierowcy nie udało się przeżyć – zginął na miejscu.

Śledztwo w sprawie tego tragicznego zdarzenia jest jeszcze w toku. Policja ustaliła już jednak, że za kierownicą Volkswagena Polo siedział 18-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego. Funkcjonariusze potwierdzają, że mężczyzna nie miał prawa jazdy.