Zarzut usiłowania zabójstwa dla kierowcy jednej z firm przewozowych. Pasażera, który nie miał jak zapłacić, kilka razy ugodził nożem

Nie masz czym zapłacić? Narażasz się na nieprzyjemności ze strony kierowcy. I to niestety nie tylko słowne. O tym, jak wielkim ryzykiem może okazać się jazda bez środków z wynajętym kierowcą, przekonał się jeden z klientów popularnej firmy przewozowej.

Zabrakło mu na opłatę

O zdarzeniu poinformowała Komenda Powiatowa Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Funkcjonariusze z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim przyjęli zgłoszenie, mówiące o pasażerze jednej z firm przewozowych, który miał otrzymać kilka ciosów nożem. Jak wynikało z ustaleń policjantów, był to skutek niemożności opłacenia przez pokrzywdzonego części rachunku za zamówiony przejazd.

Od słowa do słowa..

W dokonaniu ustaleń pomogła relacja poszkodowanego pasażera. Wynika z niej, że w momencie, w którym powinien uiścić opłatę za kurs, okazało się, iż nie posiada on przy sobie wystarczającej liczby gotówki. Niezadowolony kierowca pojazdów rozpoczął z nim dyskusję, która szybko przeobraziła się w kłótnię. W efekcie kierujący pojazdem chwycił za nóż i zaatakował mężczyznę, zadając mu kilka ran na całym ciele. W wyniku tego ataku pasażer trafił do szpitala, gdzie spędził kilka dni.

Usiłowanie zabójstwa za kilka złotych

Funkcjonariusze z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim szybko podjęli konieczne kroki i namierzyli podejrzanego o dokonanie napaści kierowcę. Do jego zatrzymania doszło w miejscowości Stare Babice. Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, prokuratura postawiła mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa. Za ten czyn grozi mu co najmniej osiem lat pozbawienia wolności. Obecnie zatrzymany przebywa w areszcie tymczasowym.

Opisywana historia nie jest niestety zdarzeniem odosobnionym. Pod koniec grudnia pisaliśmy o ataku nożownika w warszawskim Ursusie.