Historii zakrwawionego pasażera autobusu linii 173 ciąg dalszy – policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o atak

Komisariat w Wawrze podał informację o zatrzymaniu 28-letniego mężczyzny, którego podejrzewa się o atak na drugą osobę i usiłowanie zabójstwa. Według ustaleń śledczych podejrzany miał zaatakować i zadać poszkodowanemu rany ostrym narzędziem, którym najprawdopodobniej była siekiera.

Kierowca autobusu wezwał pomoc

O konieczności interwencji ratowników medycznych na trasie linii autobusu 173 informowaliśmy na początku stycznia. Kierowca prowadzący pojazd komunikacji miejskiej 03 stycznia koło godziny 22.00 zauważył, że jeden z pasażerów silnie krwawi. Jego reakcja była natychmiastowa. Przerwał kurs na przystanku Korkowa i wezwał pomoc do rannego. Po wstępnym opatrzeniu urazów przez załogę karetki pogotowia poszkodowanego mężczyznę przetransportowano do szpitala. Poinformowano również policję, a dzięki zeznaniom świadków ustalono, że pasażer był już ranny, zanim wsiadł do pojazdu.

Zatrzymano podejrzanego

Według informacji przekazanych przez Joannę Węgrzyniak z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII, do zatrzymania napastnika doszło już dzień po całym zdarzeniu. Na podstawie zebranych dowodów i pozyskanych informacji ustalono, że 28-latek zaatakował drugiego mężczyznę ostrym narzędziem. Poszkodowany otrzymał wówczas kilka ciosów siekierą.

Podejrzanego doprowadzono do biura prokuratora, gdzie przedstawiono zgromadzone w sprawie dowody. Obecnie trwa śledztwo, którego przedmiotem jest podejrzenie usiłowania zabójstwa. 28-letni mężczyzna decyzją sądu przebywa obecnie w areszcie tymczasowym. W przypadku orzeknięcia jego winy, sprawca może otrzymać nawet karę dożywotniego pozbawienia wolności.