Zagrożenie pożarem w Designer Outlet Piaseczno: udana akcja strażaków i ewakuacja 250 osób

W Piasecznie, tuż za granicami Warszawy, miał miejsce pożar w miejscu, które zna wielu miłośników zakupów – centrum handlowym Designer Outlet. Do walki z żywiołem przystąpiło aż 14 jednostek Straży Pożarnej. Ze względu na potencjalne ryzyko, podjęto decyzję o ewakuacji wszystkich osób przebywających wewnątrz budynku – było ich łącznie 250. Na szczęście, nikomu nic się nie stało. Aktualnie trwa proces usuwania dymu z obiektu.

Pożar wybuchł 2 maja, nieco po godzinie 10:00, w jednym z magazynów znajdujących się na zapleczu centrum handlowego przy ulicy Puławskiej w Piasecznie. Dym szybko rozprzestrzenił się, docierając do głównej części obiektu i na otwarte tereny zewnętrzne. Służby ratunkowe zostały natychmiast powiadomione i błyskawicznie przybyły na miejsce.

“Otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze o godzinie 10:01. Akcję gaśniczą przeprowadziło 14 zespołów Straży Pożarnej. Nasi strażacy szybko zlokalizowali miejsce, skąd pochodził dym. Okazało się, że ogień wybuchł w magazynie jednego z boksów”, – informuje w rozmowie z nami Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie, mł. brygadier Łukasz Darmofalski.

Z powodu potencjalnego niebezpieczeństwa, strażacy postanowili ewakuować ludzi przebywających w centrum handlowym. “Ewakuowaliśmy łącznie 250 osób. Ogień jest już ugaszony. Nikt na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń”, – dodaje mł. brygadier Łukasz Darmofalski.