Zabawa dla dzieci i dorosłych – drugi salon LEGO w Warszawie otwarty!

Od 26 sierpnia miłośnicy kultowych klocków LEGO mogą spędzać czas w drugim otwartym na terenie Warszawy oficjalnym sklepem duńskiego producenta. Otwarty niecałe trzy miesiące wcześniej punkt w Galerii Arkadia cieszy się sukcesem kolejnego salonu – tym razem w Galerii Mokotów.

Nowe miejsce – nowe możliwości

Nowo otwarty sklep firmowy LEGO to zupełnie nowa propozycja dla odwiedzających go dzieci i dorosłych. Przestrzeń zagospodarowano w bardzo kreatywny sposób. To połączenie tradycji słynnych na całym świecie klocków z nową jakością cyfrowych i fizycznych doświadczeń. Zlokalizowany w mokotowskiej galerii salon o powierzchni 200 metrów kwadratowych to zbiór najnowszych kolekcji, a także serii limitowanych, których zdobycie poza salonem jest niemożliwe. Sklep oferuje wszystkie z obecnych w ofercie marki zestawy. Znajdziemy tu przeznaczone dla tych najmłodszych serie Duplo, a także zestawy kolekcjonerskie dla ich starszych opiekunów. W ofercie znajdziemy coś dla fanów takich filmowych serii jak Harry Potter czy Gwiezdne Wojny, miłośników miniatur klasyki architektury czy konstruktorów statków z odległej galaktyki. Nie brak też oczywiście tych najdłużej obecnych w świecie zestawów: statków pirackich, miasteczek czy parkingów i stacji kolejowych.

Duńskie klocki z warszawskim akcentem

Szczególnie interesującym elementem wystroju nowego salonu LEGO jest zbudowana z 15 tysięcy klocków LEGO postać warszawskiej syrenki. Zgodnie z relacją zdaną przez nadzorującego projekt AFOL (Adult Fan Of Lego – dorosły fan LEGO) Bartłomieja Huettera, w budowę syrenki zaangażowanych było 15 osób, a prace trwały łącznie 220 godzin. Złożoną przez dorosłych wielbicieli duńskich klocków obrończynię stolicy, można podziwiać w witrynie sklepu.

Dlaczego klocki LEGO?

Klocki LEGO od pokoleń cieszą się popularnością nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale także wśród dorosłych. Produkowane od 1949 roku plastikowe elementy ewoluowały przez wiele lat, by w 1958 roku opatentować sposób łączenia poszczególnych elementów, a następnie, by w roku 1978 uzyskać niepowtarzalny i niezmieniany pod względem konstrukcyjnym do dziś kształt swoich legendarnych już minifigurek. Obecnie oferowany przez markę LEGO asortyment obejmuje różne grupy wiekowe, a różnorodność zestawów i serii pozwoli każdemu znaleźć coś dla siebie.