Wzrastająca problematyka kradzieży samochodów w stolicy Polski

Warszawa, jako stolica Polski, boryka się z wieloma problemami, a jednym z nich jest zdecydowanie rosnąca liczba kradzieży samochodów, co jest przerażającym doświadczeniem dla wielu jej mieszkańców. Właściciele pojazdów, dla których ich samochody są nie tylko środkiem komunikacji, ale także dużą inwestycją finansową, odczuwają bezsilność i strach o swoje mienie.

Jedna z Czytelniczek naszej redakcji postanowiła podzielić się swoim doświadczeniem w tym zakresie, przekazując nagranie, na którym widoczna jest próba kradzieży auta z parkingu na Mokotowie. Na szczęście w tym przypadku złodziej nie osiągnął sukcesu. Pani Karolina przekazuje nagranie jako ostrzeżenie dla wszystkich właścicieli aut w Warszawie.

Podczas analizy danych statystycznych dotyczących tego problemu okazało się, że w 2020 roku w każdej z dzielnic Warszawy podległych Stałemu Kierownictwu Komendy Rejonowej Policji doszło do kradzieży od około 200 do nawet 400 samochodów. Analizując dane szczegółowe, największa liczba takich incydentów miała miejsce na terenie KRP VI, obejmującego Białołękę, Pragę-Północ i Targówek.