Ponowne problemy podczas remontu na stacji Warszawa Zachodnia

W dniu 10 lipca, poniedziałkowy poranek po godzinie 10:30, na stacji Warszawa Zachodnia wystąpił nieoczekiwany problem. Przedsiębiorstwo prowadzące prace na terenie stacji uszkodziło kable odpowiedzialne za kontrolowanie ruchu pociągów – informuje PKP Polskie Linie Kolejowe. Niestety, to nie jest pierwszy przypadek, gdy podczas renowacji stacji dochodzi do takich incydentów. Awaria spowodowała poważne utrudnienia dla pasażerów korzystających z linii średnicowej.

Aktualizacja: “Doszło do naprawy kabli sterujących ruchem kolejowym, które zostały uszkodzone przez wykonawcę prac na stacji Warszawa Zachodnia. Od godziny 13:40 normalny ruch pociągów w kierunku Warszawa Włochy jest stopniowo przywracany.” – informuje firma.

10 lipca, około godziny 10:30 podczas prac na stacji Warszawa Zachodnia doszło do uszkodzenia kabli sterujących ruchem kolejowym. Po przeprowadzeniu pierwszych napraw, ruch kolejowy wznowiono z pewnymi zmianami w rozkładzie jazdy o około 15 minut – podaje PKP PLK.

Na stacji występują opóźnienia zarówno w przypadku pociągów regionalnych SKM i KM, jak i dalekobieżnych.

W komunikacie Warszawskiego Transportu Publicznego czytamy: “Z powodu awarii technicznej w okolicach stacji Warszawa Zachodnia doświadczamy trudności z regularnym kursowaniem pociągów linii SKM (S1, S3, S4) oraz KM (R1, R2, R3, R7). Możliwe są opóźnienia, skrócenia trasy, przekierowania oraz odwołania.”