Wzmożone działania śledcze po napadzie na kierowcę ciężarówki w Ćwiklinku

Zdarzenie o charakterze przestępczym miało miejsce w niewielkiej miejscowości Ćwiklinek, położonej na terenie Mazowsza. Nieustaleni sprawcy dopuścili się ataku na kierowcę samochodu ciężarowego, stosując groźby za pomocą broni. W trakcie ataku, doszli do fizycznego ograniczenia ruchów ofiary – związali jej kończyny za pomocą taśmy adhezyjnej. Po zrealizowaniu swoich celów, sprawcy porzucili pokrzywdzonego mężczyznę wraz z jego pojazdem – opowiada prokurator prowadząca śledztwo w tej sprawie w Prokuraturze Płońsk. Wszystkie siły policyjne skupione są obecnie na znalezieniu i aresztowaniu sprawców tego czynu.

Działań śledczych podjętych po tym niebezpiecznym incydencie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Płońsku, a bezpośrednio zajmuje się nim Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Płońsku. Incydent miał miejsce 14 marca 2024 roku po godzinie 20:00. Miejscem zdarzenia był parking przy drodze S7 – MOP (Miejsce Obsługi Podróżnych) w gminie Płońsk, w miejscowości Ćwiklinek.

Zeznania 44-letniej ofiary napadu mówią o tym, że sprawcy grozili mu przedmiotem wyglądającym na broń palną. Kierowca tira stracił nie tylko swój telefon komórkowy, ale także cały transportowany ładunek. Na miejscu zdarzenia policjanci przeprowadzili wiele czynności mających na celu zabezpieczenie dowodów oraz przesłuchanie świadków – informuje Komisarz Kinga Drężek-Zmysłowska z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.