Wypożyczenie samochodu na minuty – poznaj fenomen carsharingu!

Dostęp do samochodu od ręki i bez zbędnych formalności – to zalety, które najczęściej podkreślają zwolennicy car sharingu. To usługa, która zyskuje coraz większą popularność w Europie, również w Polsce – w naszym kraju dostępna jest póki co w większych miastach. Wystarczy kilka kliknięć w mobilnej aplikacji, aby cieszyć się tanią, szybką, a przy tym bezpieczną podróżą. Na czym dokładnie polega wypożyczenie samochodu na minuty czy godziny?

Na czym polega car sharing? Wynajem auta nigdy nie był prostszy!

To względnie nowa praktyka, w ramach której można wynająć pojazd z floty konkretnego operatora. Czas wypożyczenia zależy od potrzeb klienta – dostępny jest system krótko- i długoterminowy. Jak wskazuje angielska nazwa, jest to nic innego, jak wspólne użytkowanie samochodu.

W ramach najmu krótkoterminowego możliwe jest wypożyczenie samochodu na:

  • minuty;
  • godziny;
  • dni.

W praktyce wypożyczalnia, np. Panek CS, za pośrednictwem dedykowanej aplikacji udostępnia klientom modele aut dostępne w swojej flocie. Są one zaparkowane w różnych częściach strefy w wybranym mieście. Rezerwacji samochodu znajdującego się najbliżej dokonuje się za pośrednictwem mapy. Od tego momentu masz ok. 10 minut na dotarcie do pojazdu i jego otwarcie. Wypożyczenie samochodu kończysz w dowolnym momencie, parkując go w dowolnym miejscu w strefie.

Kiedy car sharing się sprawdza?

Ta usługa jest dostępna póki co w większych miastach Polski, ale perspektywa zapowiada się obiecująco. Zwłaszcza, że warunki takiego krótkoterminowego wynajmu auta są zwykle bardzo korzystne. Dokładna cena zależy od:

  • czasu korzystania z auta;
  • pokonanej nim odległości.

Utrzymywanie własnego auta w dużych aglomeracjach nie zawsze się opłaca – zwłaszcza wtedy, gdy siadasz za kierownicę okazjonalnie. Mobilność potrzebną od czasu do czasu możesz sobie wówczas zapewnić, korzystając z systemu car sharing. Nie musisz martwić się o stan techniczny pojazdu, jego ubezpieczenie czy paliwo – o te aspekty troszczy się operator, z którym podejmiesz współpracę. Czy nie brzmi idealnie?