Wspaniali artyści już niebawem na warszawskim Wilanowie

Już 25 lipca w Pałacu Króla Jana III w Wilanowie rozpocznie się seria koncertów, która ma na celu pokazanie ciągłości kulturowej sztuki muzycznej Europy. Cały cykl odbędzie się w przepięknych wilanowskich ogrodach. Zagoszczą tam światowej klasy wykonawcy, którzy zaczarują publiczność swoim niezwykłym talentem.

Cykl muzycznych inspiracji

Pierwszy koncert z cyklu “Wiedeńskie inspiracje” zabierze nas w świat najbardziej rozpoznawalnych utworów rodziny Straussów. Na scenę wyjdzie Kwartet Aquamarine, który jest jedynym w Polsce kwartetem mieszanym. W jego składzie są wybitni muzycy z wieloletnim doświadczeniem scenicznym i niesamowitymi umiejętnościami. W ich wykonaniu Usłyszymy utwory z “Zemsty Nietoperza” i “Barona Cygańskiego”, a także znane wszystkim walce, polski i galopy.
 
Następnie pałacowe ogrody ugoszczą Anne Przybysz w programie „Wolne śpiewanie z Anną Przybysz”.
1 sierpnia usłyszymy utwory takie jak „O mój rozmarynie”, „Hej Chłopcy” czy „Warszawskie Dzieci”
 
Dokładnie tydzień później, 8 sierpnia, do ogrodów powróci Kwartet Aquamarine. Zespół zagra utwory zainspirowane oskarowymi filmowymi hitami, takimi jak „Romeo i Julia” czy„Śniadanie u Tiffany’ego”. Będzie to prawdziwa gratka dla miłośników muzyki filmowej.
 
15 sierpnia pałac ugości Justyna Stępień – sopran, Rafał Grozdew – tenor, Maria Wilgos – teorba, lutnia, gitara, Witold Wilgos – teorba, lutnia, gitara w programie „O dulcis Virgo Maria”. Występ będzie połączeniem dwóch duetów: sopranowo-tenorowego i lutniowego. W czasie występu wysłuchamy znanych utworów Schuberta, Bacha-Gounoda, Cacciniego, Lorenca i Piazzoli oraz Mozarta, Grabowskiego czy Lubomirskiego.
 
Wydarzenia są doskonałą okazją do poznania samego Pałacu oraz zapoznania się z jego niesamowitymi wnętrzami. Wszystkie informacje na temat koncertów oraz Pałacu znajdują się na stronie internetowej https://www.wilanow-palac.pl.
 
My ze swojej strony zdecydowanie polecamy odwiedzenie tego miejsca. Zarówno wnętrza, jak i ogrody zapierają dech w piersiach, a przy akompaniamencie muzyki pałac staje się jeszcze piękniejszy.