Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 30! Wielki Finał nastąpi w niedzielę 30 stycznia na placu Defilad

Już od 30 lat Jurek Owsiak i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grają i pomagają chorym, w szczególności dzieciom w całym kraju. Zakupiony z zebranych podczas zbiórek pieniędzy specjalistyczny sprzęt medyczny nieprzerwanie wspiera działania pracowników służby zdrowia i niejednokrotnie ratuje życie. W tym roku pod hasłem Przejrzyj na oczy WOŚP zbierać będzie środki, które przekaże na pomoc oddziałom okulistyki dziecięcej.

Rozpoznawalny przez wszystkich

Nie ma chyba osoby, która nie znałaby znaczenia naklejki w postaci czerwonego serduszka. W styczniu takie ozdoby widujemy na elementach garderoby niemalże każdego przechodnia. Jest to znak okazanego wsparcia finansowego dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która od 30 lat nieprzerwanie walczy o poprawę warunków leczenia najmłodszych. Coroczna zbiórka funduszy prowadzona jest niemalże we wszystkich miastach w kraju przez wolontariuszy. Wydarzeniu towarzyszą różnego rodzaju atrakcje i koncerty, w czasie których na scenie pojawiają się pragnące wesprzeć fundację Jurka Owsiaka gwiazdy największego formatu.

Finał w okrojonym wydaniu

Oczywiście w związku z obecną sytuacją pandemiczną w kraju nie było jest zorganizowanie tak spektakularnego eventu jak to było w latach poprzednich. Organizatorzy poinformowali, iż ze względów bezpieczeństwa konieczne okazało się ograniczenie wydarzenia do koncertowego studia. Tym razem nie będzie imprezy pod gołym niebem, a cały finał rozegra się pod namiotem usytuowanym na placu Defilad. Nie obejdzie się również bez respektowania aktualnie obowiązujących obostrzeń. Chcący wziąć udział w koncercie muszą przygotować się na ograniczoną liczbę miejsc.

Kto w tym roku zagra z WOŚP?

Na scenie finałowej WOŚP wystąpi 17 artystów. Wielkie otwarcie programu muzycznego zaplanowano na godzinę 13.40, kiedy to wystąpi zespół happysad. Następnie usłyszmy wykonawców z grupy DeMono, WaluśKraksaKryzys, SorryBoys, Dżem, Tabu, Blenders, Ira, Nocny Kochanek, Voo Voo. Wystąpią również Karaś/Rogucki, Jelonek, Łydka Grubasa, Kwiat Jabłoni, Król, Piotr Bukartyk. Całość zamknie występ zespołu LemON.

Jak wyglądają przygotowania do Wielkiego Finału WOŚP w innych miastach? Możecie sprawdzić sami.