Wianki nad Wisłą 2023 – Hołd dla Kory Jackowskiej i huczne powitanie lata na Podzamczu w Warszawie

24 czerwca 2023 roku na warszawskim Podzamczu odbędzie się uroczyste świętowanie przyjęcia lata, na którym tradycyjnie zaprezentowane zostaną różnorodne atrakcje. Wydarzenie to nosi nazwę Wianki nad Wisłą i łączy w sobie elementy kulturalne, edukacyjne oraz rozrywkowe. W bieżącym roku uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym koncercie finałowym, zatytułowanym “KORA. Przyszłam na świat po to”. Ta część imprezy będzie stanowić hołd dla legendy polskiej sceny muzycznej, Kory Jackowskiej.

W programie Wianek nad Wisłą znajdzie się również piknik świętojański, podczas którego odtworzone zostanie życie w dawnej wiosce słowiańskiej. Ponadto uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w tradycyjnym rytuale wicia wianków podczas specjalnych warsztatów. Wydarzenie ma na celu przede wszystkim celebrowanie miłości do stolicy oraz promowanie jej kultury i historii.

Aldona Machnowska-Góra, Zastępczyni Prezydenta miasta st. Warszawy, podkreśla wyjątkowy charakter tegorocznych Wianków nad Wisłą, a w szczególności hołd oddany sylwetce Kory Jackowskiej. Jako niezwykłej i silnej kobiety, której twórczość oraz miłość do muzyki stały się legendą na polskiej scenie muzycznej. Machnowska-Góra zachęca mieszkańców Warszawy, aby razem z nią i innymi uczestnikami imprezy, zaśpiewali przeboje z repertuaru Maanamu, wpisując się tym samym w hołd dla wyjątkowej artystki.