Warszawskie Targi Sztuki powracają, przyciągając miłośników sztuki do Hali EXPO XXI

W nadchodzący weekend, 25 i 26 listopada, Hala EXPO XXI stanie się prawdziwym centrum sztuki w stolicy. Tu odbędą się bowiem Warszawskie Targi Sztuki. Wystawione zostaną dzieła artystyczne od ponad 100 twórców sztuki współczesnej, jak również utalentowanych twórców sztuki z poprzednich epok. Wydarzenie to ma zaszczyt być pod patronatem honorowym prezydenta m.st. Warszawy.

Z okazji swojego 20-lecia, Warszawskie Targi Sztuki oferują nie tylko możliwość podziwiania dzieł sztuki, ale także spotkania z artystami, panele dyskusyjne oraz trzy dodatkowe wystawy. Pierwsza z nich to „Forma mówi”, dedykowana jest twórczości Janusza Antoniego Pastwy, profesora i mecenasa Limited Edition Gallery. Dodatkowo, będą można podziwiać rzeźby Józka Nowaka zatytułowane „Artyści”, a także ekspozycję „Jacek Siudziński in memoriam” – kolekcję dzieł sponsora Muzeum Ziemi Mińskiej.

W przestrzeniach Hali EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14, która dysponuje powierzchnią ponad 2000 m², miłośnicy sztuki będą mogli wziąć udział w wykładach na temat sztuki i rynku sztuki. Wykłady te poprowadzą renomowani eksperci i znani artyści, jak dr Bożena Kowalska, prof. Waldemar Okoń, Andrzej Pągowski oraz Rosław Szaybo.