Jarmark Bożonarodzeniowy w Warszawie – festiwal kulinarnych i artystycznych smakołyków na Starym Mieście

W piątek 25 listopada 2023 roku, w sercu warszawskiego Starego Miasta, przy bruku ulicy Podwale, rozpoczął się uroczy Jarmark Bożonarodzeniowy. Uroczyste otwarcie przyciągnęło rzesze mieszkańców miasta, którzy z niecierpliwością czekali na ten wyjątkowy okres. Warto jednak wspomnieć, że nabycie jakichkolwiek pamiątek czy delektowanie się świątecznymi przysmakami wymaga odwiedzających nieco większego zaangażowania finansowego.

Podjęliśmy próbę zbadania cen podstawowych produktów oferowanych przez jarmarkowe stoiska. Z naszych obserwacji wynika, że koszt zakupu grzanego wina, gorącej herbaty czy grillowanego oscypka może być dla niektórych dość wysoki. Szczegółowy cennik wybranych miejsc prezentujemy w naszej galerii.

Nie możemy zapomnieć o szczegółach dotyczących głównego wydarzenia sezonu – Jarmarku Bożonarodzeniowego. Oficjalny start miał miejsce dzień wcześniej, 24 listopada, na malowniczym Międzymurzu Piotra Biegańskiego. Sceneria rozciągała się od znanej wszystkim Kolumny Zygmunta, aż do malowniczego Wąskiego Dunaju. Wydarzenie to potrwa aż do 7 stycznia 2024 roku.

Jest to miejsce, gdzie zarówno mieszkańcy Warszawy, jak i turyści, mogą podziwiać i nabywać rękodzieło, produkty rzemieślnicze i artystyczne oraz delektować się smakiem kulinarnych specjałów. To prawdziwe święto dla miłośników folkloru, sztuki i smakoszy.