Warszawskie Spotkanie Wielkanocne, czyli nie tylko świąteczny posiłek

Święta Wielkanocne, choć uważane za mniej rodzinne niż te obchodzone w grudniu, zawsze dobrze spędzić w miłej atmosferze. W tym roku miasto zapewniło spotkanie dla warszawian, którzy oprócz posiłku mogli cieszyć się miłymi chwilami w towarzystwie najbliższej rodziny, a także swoich sąsiadów.

Wielkanocne jajo w namiocie

Spotkanie dla warszawian odbyło się w namiocie przy Dworcu Wschodnim. Właśnie tam w świąteczną niedzielę między godziną 11.00 a 15.00 przy nakrytych białymi obrusami stołach, mieszkańcy stolicy mogli spożyć uroczysty posiłek. Wśród dań nie zabrakło tych tradycyjnych. Pojawiły się nie tylko obowiązkowe o tej porze jajka, ale też żurek, sałatki. Nie zabrakło też kawy, herbaty i towarzyszącego im ciasta.

Jak podała w komunikacie na Twitterze Rada Miasta, Warszawskie Spotkanie Wielkanocne to zaproszenie dla tych, którzy w mieście żyją od zawsze oraz tych, którzy sprowadzili się do stolicy niedawno. Złożone przez włodarzy życzenia, pod którymi podpisał się prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, mówiły przede wszystkim o pokoju. W imieniu całej Warszawy prezydent skierował życzenia wszystkiego dobrego do mieszkańców miasta. Na miejscu spotkania obecna była wiceprezydent stolicy, Aldona Machnowska-Góra.

Moc atrakcji dla każdego

Jak wiadomo, święta to nie tylko wspólne spożywanie posiłku, ale też obdarowywanie się prezentami. Organizatorzy Warszawskiego Spotkania Wielkanocnego nie zapomnieli o tej tradycji i na każdego uczestnika czekał drobny upominek. Każde dziecko obdarowano paczką słodkości z obowiązkowym czekoladowym zającem. Na dorosłych natomiast czekały niebieskie niezapominajki w doniczkach z żółtymi wstążeczkami.

Jako dodatkowe atrakcje przygotowano rodzinne warsztaty, podczas których uczestnicy mogli poznać techniki tworzenia dekoracji z roślin. Nie zabrakło oczywiście świątecznego owijania jajek włóczką. O zadowolenie najmłodszych zadbała grupa animatorów, odpowiedzialna za zajęcia edukacyjne, plastyczne i rekreacyjne.