Na Woli będzie tryskać woda – urząd dzielnicy zapowiada uruchomienie fontanny przy skwerze Wolnej Elekcji

Władze dzielnicy Wola ogłosiły, że już w krótce zlokalizowana przy skwerze Wolnej Elekcji fontanna zostanie uruchomiona. Na ten dzień mieszkańcy czekają już niemalże trzy lata.

Gotowa do uruchomienia z opóźnieniem

Jak poinformowały władze dzielnicy, fontanna jest już w pełni sprawna i gotowa do uruchomienia. Co prawda słowo już powinno się raczej zamienić na słowo wreszcie. Projekt na zagospodarowanie przestrzeni w sąsiedztwie pomnika Electio Viritim trafił do budżetu partycypacyjnego w 2017 roku. Pomysł, który zakładał utworzenie zielonego skwerku z placem zabaw, wybiegiem dla psów i podświetlaną fontanną, uzyskał poparcie ośmiuset uprawnionych do oddania głosu, w wyniku czego skierowano go do realizacji.

Fontanna bez wody i światła

Prace rozpoczęto. U zbiegu ulic Obozowej, Ostroroga i Młynarskiej pojawiły się zaprezentowane w projekcie elementy małej architektury, ławki, alejki, przyrządy do ćwiczeń oraz nieduża fontanna. Wszystko zmierzała w jak najlepszym kierunku, aż do końca roku 2020, kiedy to zamiast ukończonej i sprawnej instalacji urzędnicy otrzymali od wykonawcy informację o konieczności przesunięcia planowanego terminu ukończenia prac.

Jak wynikało  z przekazanej przez odpowiedzialną za wykonanie instalacji firmy Innogy, opóźnienie to skutek problemów administracyjnych. Rzecznik firmy, Aleksandra Smolarska-Filis twierdzi, że dotyczyły one kwestii uzyskania prawa do terenu, na którym zaprojektowano przyłącze do sieci energetycznej. Teraz jednak przedstawiciele Innogy zapewniają, że instalacja jest gotowa od września ubiegłego roku i oczekuje na odbiór. Uruchomienie instalacji ma nastąpić na przełomie kwietnia i maja tego roku.

Także inne miasta wzbogacają swój krajobraz o nowe obiekty. O nowej fontannie informują również radni Szczecina.