Warszawianie nadali imię małemu mieszkańcowi zoo

Z kilkuset do wyboru internauci wybrali jedno. Dzięki ankiecie, którą warszawskie zoo zamieściło na swoim facebookowym profilu, warszawianie zdecydowali, jakie imię nosić będzie malutki samczyk alpaki.

Jedno z sześciuset

Pracownicy Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego zawsze dokładają starań, by pozostawać w stałym kontakcie z mieszkańcami stolicy. Prowadzone na portalach społecznościowych relacje z życia mieszkańców zoo to jeden z kilku sposobów na przybliżanie warszawianom niezwykłego świata zwierząt. Wielokrotnie w sieci zainteresowani mogą śledzić losy swoich ulubieńców i uczestniczyć w ich kolejnych przygodach.

Ostatnio na profilu praskiego zoo w portalu Facebook pojawiła się ankieta. Jej przedmiotem był wybór imienia dla jednego z najmłodszych mieszkańców ogrodu. Na nowe miano oczekiwał samczyk alpaki. W czwartek 04 sierpnia opiekunowie zwierzęcia poinformowali o ostatecznych wynikach plebiscytu.

Z sześciuset zaproponowanych przez internautów imion opiekunowie wybrali cztery, które ich zdaniem były dla malucha odpowiednie. To spośród nich wyłoniły się dwa najlepiej przez głosujących ocenione. Drugie miejsce zdobyło imię Nacho. Głosowało no nie 35 procent internautów. Ostatecznym wyborem okazał się NugatZa takim mianem opowiedziało się 65 procent ankietowanych.

Opiekunowie z zoo skierowali do obserwujących profil ogrodu podziękowania. Zaproponowano również, by chętni ponownie przystąpili do zabawy. Tym razem na nowe imię oczekiwać ma  młodsza, przyrodnia siostra Nugata.

Kim jest Nugat?

Nugat to przedstawiciel gatunku ssaka parzystokopytnego, znanego pod nazwą alpaka. Pochodzące z Ameryki Południowej zwierzę to członek rodziny wielbłądowatych. Co ciekawe, alpaki nie występują w stanie dzikim, lecz jako zwierzęta hodowlane w Andach.

Choć podobne do lam, są od nich mniejsze. Osiągają długość od 128 do 151 centymetrów. Ich wysokość w kłębie to 80 – 100 centymetrów, masa ciała mieści się w zakresie od 55 do 85 kilogramów. Alpaki to posiadacze trzech żołądków, a także trzech powiek.