W Parku Praskim odkryto ciało – prokuratura wszczęła śledztwo

Rozpoczęło się śledztwo w sprawie zabójstwa kobiety, której ciało odnaleziono w niedzielę, w Parku Praskim. Ofiara, którą znalazł pracownik firmy sprzątającej, to 47-letnia obywatelka Mołdawii.

Zgłoszenie w niedzielny poranek

Informacja o odnalezieniu ciała martwej kobiety dotarła na komisariat w niedzielę około godziny 07.30. Jak wynikało z relacji reprezentującej Komendę Stołecznej Policji Gabrieli Putyry, makabrycznego odkrycia dokonał pracujący na terenie Parku Praskiego członek personelu firmy sprzątającej. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji. W Parku Praskim pojawił się również lekarz, który stwierdził zgon kobiety.

Prokuratura rozpoczęła śledztwo

Podjęte przez policję kroki pozwoliły na ustalenie tożsamości kobiety. Ofiarą, którą odkryto w niedzielę, okazała się 47-letnia obywatelka Mołdawii. Ustalono również, iż najprawdopodobniej do jej śmierci przyczyniły się osoby trzecie. W związku z podejrzanymi okolicznościami prokurator zlecił przeprowadzenie sekcji zwłok.

Jak informowała rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Katarzyna Skrzeczkowska, pierwsze wyniki autopsji wykazały, iż ofiara została zgwałcona. Przyczyna jej śmierci nie jest jednak jeszcze znana. Skrzeczkowska poinformowała również, że dla dobra prowadzonego prokuratura nie ujawnia więcej szczegółów. Nikogo również w związku z tym zdarzeniem nie zatrzymano.