W jakim składzie zagra Polska na mundialu 2022?

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze w 2022 roku zbliżają się dużymi krokami. Już 20. listopada inauguracja czempionatu, natomiast 22. listopada pierwszy mecz naszej kadry. Jeszcze nie znamy ostatecznego składu, ale już ta dyskusja zaczyna rozgrzewać fanów i ekspertów. Tymczasem bukmacher Betfan wystawił swoje przewidywania i kursy na powołanych na mundial 2022.

Kto zagra na mundialu 2022 według Betfan

Kursy bukmacherskie zakładów sportowych często służą jako wyznacznik faworytów w danych meczach. Jednak obecnie rozwój tej branży pozwala na oferty, które oferują obstawianie wielu różnych zdarzeń. Tak jeden z legalnych bukmacherów w Polsce Betfan (sprawdź Betfan opinie), wystawił nawet kursy bukmacherskie na szanse na powołanie poszczególnych piłkarzy polskiej reprezentacji na mundial 2022.

Warto zaznaczyć, że według tych przewidywań jest wiele pewniaków… i w sumie nawet nie powinny one dziwić, bo naturalnie nikt nie wyobraża sobie braku Roberta Lewandowskiego. Jednak jak to wygląda w przypadku innych pozycji i dalszej głębi składu?

Zacznijmy od bramkarzy i tutaj bukmacherzy Betfana nie pozostawiają wątpliwości, że trójka Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski oraz Kamil Grabara mogą być pewni udziału w imprezie mistrzostw świata w piłce nożnej w Katarze.

W przypadku obrony sześciu absolutnie pewnych wyborów to Jakub Kiwior, Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Matthew Cash i Nicola Zalewski. Wątpliwości pojawiają się przy ustalaniu dalszej listy na tyłach, ale następnymi w kolejce powinny być takie nazwiska jak Mateusz Wieteska, Arkadiusz Reca i Robert Gumny.

Wśród pomocników pewniakami na Mundial 2022 w naszej kadrze są Sebastian Szymański, Grzegorz Krychowiak i Piotr Zieliński. Kursy na ich powołanie to 1,01, czyli praktycznie oznacza to właściwie 100% szansy i… wcale nas to nie dziwi. Tak naprawdę, odpukać, tylko kontuzja może tutaj przeszkodzić. W dalszej kolejności analitycy bukmachera Betfan wśród powołanych pomocników widzą Krystiana Bielika, Mateusza Klicha, Szymona Żurkowskiego i Przemysława Frankowskiego.

W przypadku napastników sprawa jest prosta – czterech snajperów to znowu pewniaczki do powołania i mowa oczywiście o Robercie Lewandowskim, Arkadiuszu Miliku, Karolu Świderskim i Krzysztofie Piątku.

Czy selekcjoner Czesław Michniewicz zaskoczy jakimiś nazwiskami? Już niedługo się dowiemy. Natomiast patrząc na kursy bukmacherskie Betfan na Mundialu 2022 analitycy kompletnie nie spodziewają się m.in. takich nazwisk jak Bartosz Białek, Mateusz Wdowiak, Sebastian Kowalczyk, Dawid Abramowicz, Patryk Kun czy Kacper Tobiasz.

Jak poradzi sobie Polska na Mistrzostwach Świata 2022?

W składzie Polski na Mundial 2022 raczej nie powinno być większych zaskoczeń. To, co może bardziej zastanawiać to wynik jaki nasi piłkarze osiągną w Katarze. To kwestia jeszcze bliższa takiemu bukmacherowi jak Betfan.

Spójrzmy więc w przewidywania analityków na wynik podopiecznych Czesława Michniewicza. Już pierwszą kwestią, która zastanawia jest fakt, czy Polska wyjdzie z grupy. Tutaj niestety nie jesteśmy do typowani do tego sukcesu. Faworytem do wygrania grupy C jest Argentyna. Jednak tuż za nią większe szanse daje się na awans Meksykowi niż Polsce. Jednak nie są to duże różnice, więc już teraz można rzec, że spotkanie tych obu drużyn teoretycznie zadecyduje o wyjściu z grupy.

Skoro kursy nie sprzyjają Polsce w awansie do fazy pucharowej, to naturalnie w całym czempionacie też nie jest kolorowo – 16 innych reprezentacji jest stawianych z większymi szansami na triumf w całym turnieju. Natomiast głównym faworytem na ten moment jest Brazylia. Jeżeli chcesz więcej przewidywań na rywalizację w Katarze z analizami to zobacz mistrzostwa świata 2022 typy bukmacherskie.