TVP2 roztacza nostalgiczną atmosferę stolicy w kolejnej odsłonie “Polskie biesiady”

TVP2 z przyjemnością zapowiada kontynuację swojej serii “Polskie Biesiady”, tym razem przenosząc nas do przeszłości warszawskiego światka muzycznego. Będziemy mieli okazję poddać się czarom niezapomnianych ballad, międzywojennej muzyki tanecznej, a także piosenek, które były nieodłącznym elementem sceny muzycznej stołecznej. Na widzów czeka mnóstwo różnorodnych gatunków muzycznych – od walca, przez tango i polkę, aż po foxtrot, rumbę czy slow-foxy. Nie zabraknie też barwnie opowiedzianych anegdot z warszawskich bazarów oraz wprowadzenia w tajniki unikalnej gwary stołecznej.

Atmosfera będzie przypominać dawne czasy “na dechach” – znanych warszawskich potańcówek, gdzie na parkiecie spotykali się przedstawiciele wszystkich grup społecznych – młodzi i starzy, bogaci i biedni. Wydarzenie zapewni rozrywkę nie tylko mieszkańcom stolicy, ale całej Polski. Kolejna “Biesiada warszawska” odbędzie się już 1 lipca o godzinie 20:00 na antenie TVP2.

Na program wieczoru składają się takie znane szlagiery jak “Nie masz cwaniaka nad Warszawiaka”, “Nikodem”, “Zimny drań”, “Warszawa da się lubić”, “Piosenka o sąsiedzie”, “Karuzela na Bielanach” czy “Jak przygoda to tylko w Warszawie”. Te i wiele innych melodii zostanie wykonane przez popularne gwiazdy sceny muzycznej oraz miejscowe orkiestry i zespoły muzyczne. Miłośnicy będą mogli również posłuchać takich klasyków jak „Sen o Warszawie”, „Małgośka” czy „Stacja Warszawa”.

Czołowi artyści na scenie na Pradze-Północ obejmują Katarzynę Cerekwicką, Łukasza Zagrobelnego, Rafała Brzozowskiego oraz takie formacje jak Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Kapela Warszawska im. Staśka Wielanka, kataryniarz Jan Jastrzębski oraz Warszawskie Combo Taneczne. Wszyscy oni dołączą do biesiadników w nostalgicznej podróży pełnej śpiewu i tańca.